Apple lëshon iOS 11.2 dhe watchOS 4.2 Beta 1 për zhvilluesit

Kur jemi akoma duke pritur që Apple të nisë iOS 11.1 që do të na sjellë lajme të rëndësishme siç është kthimi i 3D Touch për shumë detyra dhe funksioni Reachability përsëri funksional si në iOS 10, Apple shkon dhe lëshon një Beta të parë të versionit tjetër, iOS 11.2, përveç asaj përkatëse të watchOS 4.2. Këto Beta të para akoma të disponueshme vetëm për zhvilluesit tani janë gati për t'u shkarkuar.

Ne nuk e dimë plotësisht se çfarë lajmi do të na prishin dy versionet e reja, por Ne tashmë po i shkarkojmë në iPhone dhe Apple Watch për t'ju thënë nga dora e parë çfarë është gjithçka që ato përfshijnë. Tani që iPhone X është afër qoshes, Appel mund të zhbllokojë funksionet që prisnin që terminali i tij i fundit të dilte në shitje.

Ka akoma funksione që Apple pritej të niste në versionin përfundimtar të iOS 11.1 dhe që nuk janë aktivizuar në asnjë prej Betas që kemi qenë në gjendje të provojmë deri më tani: Mesazhet në iCloud dhe Apple Pay Cash. Ne nuk përjashtojmë që Apple përfundon duke shtuar këto funksione në versionin publik që fillon midis sot dhe nesër (parashikueshëm), por për momentin nuk ka asnjë gjurmë as në Beta 1 të iOS 11.2, kështu që duket e pamundur që ne do të shohim këto lajme në të ardhmen e afërt.

Tani për tani, e vetmja gjë që kemi gjetur të denjë për të theksuar është se sfondet që deri më tani ishin ekskluzive për iPhone 8, 8 Plus dhe X të ri janë tashmë të pranishme në të gjitha pajisjet në këtë Beta të iOS 11.2. Përmirësime të tjera të qëndrueshmërisë dhe performancës së baterisë ende nuk janë parë. iOS 11.1 ka nënkuptuar për shumë kthimin e një baterie të pranueshme, pas shumë problemesh në versionet e mëparshme. Ne do të shohim nëse iOS 11.2 shkon pak më tej dhe më në fund përdoruesit kanë një version të qëndrueshëm me një autonomi që të gjithë e pëlqejnë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Christopher dijo

    Unë kam vendosur iOS 11.2 në iphone 5s tim dhe ai ka përmirësuar pak performancën time të baterisë, por sipas shijes time nuk është ende e pranueshme.