Apple lëshon iOS 10 Beta 6 për zhvilluesit; ka version publik

iOS 10 beta Duke marrë parasysh disa anomali që po përjetonim, nuk mund të themi se ishte një surprizë: Apple sapo doli në treg iOS 10 beta 6 për zhvilluesit dhe pestë publike. Lëshimi ka ndodhur vetëm një javë pas versionit të mëparshëm dhe tani është i disponueshëm nga qendra e softverit Apple ose përmes OTA për të gjithë përdoruesit që kanë instaluar ndonjë nga iOS 10 beta për zhvilluesit e mëparshme

Sa herë që lëshohet një version i ri beta i ndonjë sistemi operativ, paralajmërojmë se nuk ia vlen të instalohet nëse nuk marrim parasysh rreziqet me të cilat përballemi. IOS 5 beta 10 erdhi me një një defekt shumë i bezdisshëm që shkaktoi dridhjen e Dock, ngjyra e sfondit do të zhdukej dhe madje ikonat dhe teksti i aplikacioneve që ishin në Dock do të kopjoheshin. Almostshtë pothuajse e sigurt që një nga risitë që janë përfshirë në iOS 10 beta 5 do të shërbejë për të korrigjuar këtë defekt.

Apple gjithashtu lëshon beta të pestë publike të iOS 10

Sipas asaj që kam qenë në gjendje të lexoj në Twitter, diçka që ju që po përdorni versionin publik mund ta konfirmoni, Apple gjithashtu ka lëshuar beta e pestë publike e iOS 10, Versioni për përdoruesit jo-zhvillues që përkon në karakteristikat dhe funksionet e reja me të gjashtin për zhvilluesit. Duke qenë beta tashmë në një gjendje kaq të përparuar, mendoj se është një kohë e mirë për ta provuar, megjithëse e përsëris se duhet të kemi parasysh se gjithmonë mund të gjejmë mete të papritura.

Duke pasur parasysh peshën e versionit të ri, është logjike të mendojmë se nuk do të ketë ndryshime të rëndësishme, por që është lansuar për të korrigjuar gabimet, mbi të gjitha, dhe për të optimizuar performancën. Si gjithmonë, nëse vendosni të instaloni versionin e ri dhe të gjeni ndonjë lajm interesant, mos hezitoni ta lini atë në komente.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

9 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Aleksandër dijo

  Tani opsioni i elektrik dore në qendrën e kontrollit duket gri dhe të tjerët i zi (normal), po, elektrik dore nuk ndizet.

 2.   Aleksandër Espinal dijo

  Tani opsioni i elektrik dore në qendrën e kontrollit nuk funksionon, ai duket gri dhe të tjerët i zi (normal), po, elektrik dore nuk ndizet.

  1.    Louis V dijo

   A keni provuar të rifilloni? Sapo e instalova dhe elektrik dore punon normalisht si zakonisht. Unë përdor një i6 +

 3.   Carlos dijo

  Ata rregullojnë një gjë dhe ngarkojnë një tjetër! Beta është shumë e rrjedhshme por e ngarkuar me gabime që nuk mund të korrigjohen dhe kur ato bëhen, një defekt i ri shfaqet hahaha. Ne do të shkojmë në shtator dhe do të ketë akoma mete!

 4.   Juan Fran (@ Juan_Fran_88) dijo

  Elektriku punon për mua pasi gjithmonë kam një iPhone 6

 5.   Lujahehi dijo

  Shikimi i videove nga i njëjti autor që krahason betat e ndryshme të ios 10 me ios 9.3.3 / 9.3.4 më jep ndjesinë që molla në mënyrë progresive printon shpejtësi në betat e para deri në 4, e cila është më e shpejta në animacione, nga atje ata janë dukshëm më të ngadaltë, mbase Apple do ta bëjë këtë në mënyrë që publiku të inkurajohet? Për më vonë në versionin GM do të jetë më i ngadaltë në iPhone 6s me prodhimin sel 7?

 6.   Carlos dijo

  Unë më tepër mendoj se ajo që ata i bëjnë procesorit është një overclocking në mënyrë që të funksionojë me një shpejtësi më të lartë, kjo është arsyeja pse në betat e para nxehet kaq shumë, pastaj ndërsa lustrojnë betat ata rregullojnë përsëri shpejtësinë e procesorit në mënyrë që gjithçka mbetet i qëndrueshëm dhe pa mbinxehje, mbase kjo është arsyeja pse të jep atë ndjesi, por unë kam beta 6 dhe nuk e vë re atë ngadalësi në iPhone 6S Plus.

 7.   Lujahehi dijo

  Faleminderit Carlos, po, mbase kjo është, unë do të rivendos për të parë, e vërteta është pak, ajo që ndodh është që unë e krahasoj atë me i6-të e tjera të gruas sime dhe kjo është kur tregon, por në mënyrë të padukshme shkojmë.
  Alsoshtë gjithashtu e vërtetë që para se të ishte më e ngrohtë ...

 8.   Në rregull dijo

  Pse nuk mund të azhurnoheni në beta 6? Kërkohet azhurnimi ... ????? NDIHMONI !!