Apple lançon iOS 13.2 Beta me Deep Fusion dhe shumë më tepër lajme

Një ditë më vonë sesa pritej, Apple sapo ka lëshuar iOS 13.2 Beta të parë për zhvilluesit dhe përdoruesit e regjistruar të programit Publik Beta të Apple. Ky version i ri sjell një nga tiparet më të pritura të iPhone 11 dhe 11 Pro të ri: Deep Fusion, një sistem i përpunimit të imazhit që premton të përmirësojë kamerën e iPhone të ri.

Por jo vetëm që ata kanë qëndruar me këtë ndryshim të rëndësishëm në kamera, ka edhe më shumë përmirësime të tilla si Siri duke ju lexuar mesazhet që ju dërgojnë kur keni të ndezur AirPods, transferoni atë që po dëgjoni nga iPhone në HomePod, ikona të reja në kontrollin e volumit të Kontrollit të Qendrës, opsionet e grupimit të aksesorëve në HomneKit, etj. Ne do t'ju tregojmë gjithçka më poshtë.

Deep Fusion është një funksion i kamerës së iPhone 11 dhe 11 Pro të ri që Apple njoftoi në prezantimin e saj kryesor dhe që do të ndihmojë që fotografitë që bëjmë të kenë rezultate më të mira në kushte më pak se optimale të ndriçimit. Konsiston në atë që iPhone do të kapë disa fotografi kur bën një kapje, dhe do t'i kombinojë ato për të marrë një imazh të vetëm në të cilën të gjithë elementët shihen me sa më shumë detaje të jetë e mundur. Ne do të duhet ta provojmë për të parë nëse rezultatet janë premtuese siç pretendoi Keynote.

Por ka edhe shumë përmirësime të tjera, të tilla si Handoff to HomePod. Kur jeni duke dëgjuar diçka në iPhone tuaj dhe ktheheni në shtëpi Ju vetëm duhet të prekni HomePod me iPhone në mënyrë që ajo që dëgjoni të kalojë në altoparlantin e Apple, pa pasur nevojë të lundroni nëpër menu për të bërë AirPlay ose diçka të ngjashme. Ne gjithashtu do të kemi tashmë në dispozicion mundësinë që Siri t'ju lexojë mesazhet që merrni kur vishni AirPods. Dhe diçka që përdoruesit e HomeKit po prisnin: të qenit në gjendje të gruponin ose të ndanin grupet e aksesorëve në HomeKit, i cili do të lejojë ato pajisje që kryejnë disa matje dhe shfaqen të grupuara në një, ne mund t'i heqim nga grupi për të parë informacionin e plotë. Ne do të vazhdojmë testimin e Beta për të parë se çfarë ka të re në të.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.