Apple lëshon iOS 14.1 përpara dorëzimeve të iPhone 12

iPhone 12 Pro blu

Dorëzimi i ri iPhone 12 Justshtë afër cepit, ne i njohim mirë ata prej nesh që kemi një të rezervuar dhe azhurnojnë faqen e internetit të porosive të Apple herë pas here për t'u siguruar që është dërguar. Ndërkohë, rrjedha e jetës vazhdon dhe Apple vazhdon të azhurnojë azhurnimet.

Në orën 19:00 sot Apple ka lëshuar iOS 14.1 dhe iPadOS 14.1 përpara mbërritjes së iPhone 12, të cilin ne imagjinojmë se do ta sjellë atë të rinstaluar tashmë. Ne do të hedhim një vështrim në lajmet që paraqet iOS 14.1 dhe cilat janë arsyet pse duhet të mbajmë të azhurnuar iPhone dhe iPad.

Në teori Ky azhurnim i ri iOS 14.1 do të përqendrohet kryesisht në pajtueshmërinë me pajisjet e reja iPhone 12 që janë afër cepit. Sidoqoftë, azhurnimi për iPadOS që është plotësisht i disponueshëm nuk mund të mungojë, thjesht duhet të shkoni te Cilësimet> Të përgjithshme> Përditësimi i softuerit. 

Ne imagjinojmë që në rastin e iPadOS 14.1 ajo që do të ketë më tepër është integrimi me iPad Air të ri (2020), Siç e kujtojmë, madhësia dhe rezolucioni i ekranit gjithashtu ndryshojnë në lidhje me versionin e mëparshëm. Pra, ka ardhur koha që ju të azhurnoni të gjitha pajisjet tuaja.

MacOS Big Sur na ka zgjuar, Ne ende nuk dimë asgjë për këtë pavarësisht nga fakti se ka filluar të flitet se Apple mund të prezantojë një pajisje të re Mac, në këtë rast duke kaluar në teknologjinë ARM gjatë muajit nëntor. Sidoqoftë, këto ndryshime synojnë të jenë shumë graduale dhe afatgjata.

Nga ana tjetër, iOS 14.1 nuk është pa gabime, për të filluar Widget i Motit në iOS 14 po ka keqfunksionime serioze, Megjithëse, siç na kanë informuar përdoruesit në kanalin tonë Telegram, është e lehtë për të zgjidhur gabimin, thjesht duhet ta fshini dhe ta ktheni përsëri.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.