Apple lançon betën e dytë publike të iOS 10

ios-10-beta-publica

Dy ditë pas lëshimit të beta-s së tretë të iOS 10 zhvilluesit, kompania me bazë në Cupertino sapo lëshoi ​​betën e dytë të iOS 10 por këtë herë publikisht, në mënyrë që të gjithë përdoruesit që janë aktualisht pjesë e programit publik beta, tani mund të shkarkojnë betën e dytë të iOS 10 në pajisjet e tyre pa qenë pjesë e programit të zhvilluesit.

Nëse nuk jeni ende pjesë e programit publik beta, thjesht duhet të shkoni në faqen e internetit të Apple për beta publike dhe të regjistroheni duke futur informacionin e llogarisë suaj Apple. Pasi të regjistroheni në program, do të duhet të shkarkoni vetëm certifikatën në pajisjen tuaj të jetë në gjendje të shkarkojë të gjitha betat që Apple po lëshon në këtë sistem të ri operativ.

Kjo beta vjen dy javë pas fillimit të beta-s së parë publike të iOS 10. Të hënën e kaluar Apple lëshoi ​​betën e tretë të iOS 10 për zhvilluesit, beta e tretë që korrespondon me të dytën e destinuar për publikun e gjerë. Nëse tashmë jeni pjesë e këtij programi dhe do të instaloni këtë beta të dytë publike, kolegu im Luis Padilla, publikoi një artikull video në të cilin Unë shpjegova të gjitha tiparet e reja që kanë ardhur me fillimin e kësaj beta të re.

Meqenëse është një version beta, është më mirë të instaloni versionet e para në një pajisje që ne nuk e përdorim rregullisht, në mënyrë që të shmangim sa më shumë që të jetë e mundur që ndonjë mosfunksionim i madh ta lejë pajisjen tonë të padobishme kur jemi larg shtëpisë pa mundur të zgjidhim problemin duke riinstaluar versionin e fundit të iOS që në atë kohë kompania zyrtarisht po nënshkruan, aktualisht është versioni 9.3.3, të cilin Apple e lançoi saktësisht të hënën e kaluar, së bashku me betën e tretë për zhvilluesit e iOS 10.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Edy dijo

  Gjithashtu ka lëshuar IOS 9.3.3

 2.   Erick dijo

  Unë kam një beta nëse instaloj dy c a e ul tërë sistemin operativ?

  1.    Markseri dijo

   Thjesht shkarkoni azhurnimin jo të plotë

 3.   Samu dijo

  Unë jam regjistruar gjoja por nuk i marr betat për t'u instaluar ... çfarë të bëj?