Apple lëshon beta të pestë të iOS 9.3.3

IOS 9.3.3 beta

Duket se me këtë ata po nguten: Apple ka lansuar disa minuta më parë beta e pestë e iOS 9.3.3. Ky lançim ka ndodhur vetëm një javë pas versionit të mëparshëm, një beta e katërt që Llego me 29 qershor. Përditësimi tani është në dispozicion nga qendra e zhvilluesve të Apple ose përmes OTA për të gjithë ata përdorues që kishin instaluar beta e mëparshme.

iOS 9.3.3 është një version që do të përfshijë vetëm rregullime të vogla. Duke marrë parasysh këtë, rekomandimi ynë për të mos instaluar këtë beta ose ndonjë softuer tjetër në fazën e testimit ka edhe më shumë kuptim, pasi problemet që mund të hasim mund të jenë shumë më të mëdha sesa përfitimet e testimit të kësaj beta. Ky version i ri duhet të instalohet vetëm nga zhvilluesit ose përdoruesit që po përjetojnë një defekt të bezdisshëm në iOS 9.3.2 dhe duan të testojnë nëse versioni tjetër e rregullon atë.

Pas beta 2 të iOS 10.0, arrin e pesta e iOS 9.3.3

Kjo beta arrin vetëm 24 orë pas lëshimit të beta-s së dytë të iOS 10.0. Ndryshe nga beta e djeshme, kjo beta është në dispozicion për përdoruesit jo-zhvillues, megjithëse ne kemi përmendur tashmë se, megjithëse pritet të përfshijë përmirësime të performancës, shpejtësisë dhe stabilitetit, ky version i ri nuk ia vlen të provohet nëse nuk jemi zhvillues ose të përjetojmë të paktën një çështje e bezdisshme në iOS 9.3.2, versioni i fundit zyrtar i disponueshëm.

Duke marrë parasysh nxitimin që po jepet me këtë version, ka shumë të ngjarë që këtë muaj, mbase brenda dy javësh, Apple të lëshojë beta-n e tretë të iOS 10 për zhvilluesit së bashku me beta-n e parë publik të të njëjtit version dhe atë përfundimtar versioni i iOS 9.3.3. Si gjithmonë, nëse përkundër paralajmërimit tonë vendosni të instaloni këtë beta të re të iOS 9.3.3, mos hezitoni të lini përvojat tuaja në komente.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Fer Palacios dijo

  Shit jailbreak 9.3.2 të Pangu për ata që nuk e azhurnuan, NFSE DO T COM dalë, sepse gjithë ai burg erë tymi. Unë jam 10% e popullsisë që kam burg në 9.1 SIIIIIUUUUUUU !!!!

 2.   Carlos Hidalgo Jaquez dijo

  Nuk do të na mbetet dëshira për të patur jailbrake në 9.3.2, mbase për 5 vjet do të kemi për këtë version (9.3.2)

 3.   John dijo

  Unë kam programin publik beta të Apple, iOS 9.3.3 beta 5 nuk shfaqet nëse mund të ndihmoj

 4.   Lulet e Rudolfit dijo

  Mjaft e qëndrueshme beta, ajo korrigjoi shumë probleme që kisha me iPhone 6s tim. Për shembull, ai
  Konsumi i baterisë tani është më i qëndrueshëm, nuk hidhet më shumë dhe nuk fiket me 30%. Quiteshtë mjaft fluide. E vetmja gjë që kam vërejtur që nga 9.3.2 duke përfshirë 9.3.3 beta 5 që kur regjistroni konsumon shumë bateri. Për çdo minutë që regjistroni, ju konsumoni 3%. Dua të them, ju regjistroni gjysmë ore dhe kjo e lë telefonin të thatë. . Shpresoj që ta korrigjojnë këtë sepse ndoshta stabilizuesi po konsumon shumë burime.