Apple lëshon një aplikacion mbështetje në Hollandë

Apple nisi një aplikim specifik mbështetje në Hollandë dje, të Mërkurën 8. Shtë krijuar për t'u dhënë përdoruesve të iOS një mënyrë tjetër për të marrë ndihmë për pajisjet e tyre me mollë.

Aplikimi në fjalë ndiqni të njëjtin stil me faqen e ndihmës të Apple, me të njëjtin dizajn dhe të njëjtën linjë. Duke hyrë, ai i ofron përdoruesit një listë të produkteve që zotëron, të lidhura me Apple ID të tyre. Përveç kësaj, ai gjithashtu ofron një numër opsionesh për oraret e riparimeve në Apple Store ose biseda të hapura me agjentë të shërbimit zyrtar të mbështetjes së Apple. Më në fund, ky aplikacion ndihmës nisi në vendin e tulipanëve gjithashtu ka një seksion për riparime të kryera kohët e fundit dhe informacione të tjera në lidhje me mirëmbajtjen e produkteve të Apple.

"Kam nevojë për ndihmë? Aplikacioni Apple Support është udhëzuesi juaj i personalizuar për marrjen e opsioneve më të mira nga Apple. Gjeni përgjigje me artikuj kushtuar produkteve tuaja dhe pyetjeve tuaja rreth tyre. Telefononi, bisedoni ose dërgoni me email një ekspert të çështjes tematike. ju gjithashtu mund të planifikoni të thirreni kur është më e përshtatshme. Bëni riparimin tuaj në një Dyqan Apple ose Qendrën më të afërt të Autorizuar të Apple. Ndihma për Apple është këtu për t'ju ndihmuar. »

Duket se ky aplikacion tani për tani është i kufizuar në territorin Hollandez, por ndoshta ky është vetëm një provë mbi shërbimin për zgjerimin e tij të ardhshëm në territore të tjera.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.