Apple nis një plan për të zëvendësuar prizat e gabuara. Kontrolloni nëse e juaja është në listë

prizat e mollës me defekt

Nëse keni një Mac ose një pajisje iOS të blerë në mes të 2003 dhe 2015, juaji përshtatësi për prizën është i dëmtuar. Këto adaptorë me dy priza mund të prishen lehtësisht dhe të shkaktojnë goditje elektrike te përdoruesit. Në fakt, Apple ka konfirmuar se kanë qenë dymbëdhjetë incidente që përfshijnë prizat e saj. Për këtë arsye, kompania kaliforniane ka nisur një program për të shkëmbyer produkte të dëmtuar me ato të reja, plotësisht falas.

Ky program është tashmë aktiv në Argjentinë, Australi, Brazil, Evropa kontinentale, Zelanda e Re dhe Koreja e Jugut. Nuk ka prekur adaptorët e rrymës të krijuar për tregjet vijuese: Kanada, Kinë, Hong Kong, Japoni, Mbretëri e Bashkuar dhe Shtetet e Bashkuara.

Për të zbuluar nëse adaptori juaj është në program, thjesht zhbllokoni pjesën nga foleja dhe shikoni pjesën qendrore të saj. Nëse shihni katër ose pesë karaktere të gdhendur në qendër, atëherë adaptori juaj mund të jetë i gabuar. Nëse dëshironi ta zëvendësoni atë me një të ri vullnetarisht, mund ta bëni përmes faqes Uebfaqja zyrtare e Apple.

Kjo është ajo nga e cila kompania ka njoftuar mënyra zyrtare rreth:

“Në raste shumë të rralla, prizat me dy pin mund të prishen, me rrezikun e shkaktimit të goditjes elektrike nëse preken. Këto priza adaptori u përfshinë me Mac, me disa pajisje iOS midis 2003 dhe 2015, dhe gjithashtu u përfshinë në Set Adapter Apple Travel. Apple ka dëgjuar për 12 incidente në të gjithë botën ".


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Imazhi i vendit mbajtës të Miguel Gonzalez dijo

  Gardh Unë kam një nga mac dhe një nga ipad me defekt, unë tashmë kam kërkuar një zëvendësim. faleminderit per keshillimin.

 2.   Pepe dijo

  Miguel po shkelmon duke goditur fjalorin. Ju mut veten.

 3.   Borja dijo

  Faleminderit për informacionin, ne do të duhet të shkojmë në Apple Store, pasi një muaj më parë ngarkuesi im shpërtheu (unë duhej të blija një tjetër) dhe unë thjesht kam këtë adaptor ... ne do të shohim nëse Apple sillet ose nëse ata vetëm do të ndryshojnë adaptorin dhe lani duart ...