Apple nis programin falas të riparimit për një seri iPad Air 3

Ndryshimi i ekranit IPad

Disa muaj më parë mora një letër nga Toyota. Ai shpjegoi se ata kishin zbuluar një mosfunksionim në një grup të caktuar të çantave të ajrit dhe makina ime ishte një nga ato me një nga ato pajisje. Ata më rekomanduan që të caktoj një takim në ndonjë tregtar për të ndryshuar jastëkun e ajrit pa ndonjë kosto.

Apple po bën diçka të ngjashme. Ai ka zbuluar një dështim të ekranit në një grup të caktuar të iPads Air të gjeneratës së tretë dhe tani po i riparon ato falas. Bravo per Apple.

Apple sapo nisi një program riparimi falas për disa njësi të veçanta të gjeneratës së tretë iPad Air. Ato preken nga një e metë që mund të bëjë që ekrani të zbrazet papritmas. Deklarata e kompanisë lexon si vijon:

Apple ka përcaktuar që një numër i kufizuar i pajisjeve iPad Air të gjeneratës së tretë mund të kenë një ekran të përhershëm bosh në rrethana të caktuara. Një pulsim i shkurtër ose blic mund të shfaqet para se të zbrazet ekrani.

Kompania pretendon se kjo ndikon në një grup të veçantë prodhimi të prodhuar midis marsit dhe tetorit 2019. Çdo iPad që përjeton këtë problem do të riparohet nga Apple ose nga një Shërbim i Autorizuar i Apple falas.

Përdoruesit e IPad Air që kanë provuar këtë dështim të ekranit bosh, duhet të shkojë në një shërbim zyrtar të mbështetjes së Apple, të caktojë një takim në një dyqan të kompanisë ose të kontaktojë mbështetjen teknike të Apple për riparim përmes Qendrës së Riparimit të Apple.

Ky program i ri riparimi mbulon modelet e iPad Air të gjeneratës së tretë dhe zgjat për dy vjet pas blerjes tuaj të parë të njësisë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.