Apple lëshon programin e zëvendësimit për AirPods Pro me çështje të zërit

AirPdos Pro me rastin Nomad

Nëse ju AirPods Pro ka probleme me zërin ose funksioni i zvogëlimit të zhurmës bën që basi të zbutet shumëLajm i mirë sepse Apple ka lëshuar një program zëvendësimi për këto AirPod të gabuar.

Pas muajsh leximi të ankesave të përdoruesve në lidhje me tingullin e AirPods të tyre ose basit tepër të dobësuar kur aktivizoni zvogëlimin e zhurmës, Apple ka njoftuar një program zëvendësimi që do të lejojë përdoruesit që vuajnë nga këto probleme të marrin një kufje të re që punojnë si duhet. Konkretisht Apple ka specifikuar se cilat janë defektet që përfshihen në këtë program:

  • Zhurma kur luani disa audio me AirPods tuaj ose gjatë telefonatave. Për të qenë më specifik, këto janë zhurma "statike" që ndodhin më shpesh kur luani disa përmbajtje multimediale, kur ushtroni ose kur jeni duke bërë një telefonatë me AirPods.
  • Probleme aktive të anulimit të zhurmës: kur aktivizohet anulimi i zhurmës, basi zbutet tepër ose zhurma e ambientit dëgjohet akoma.

Për AirPods tuaj të hyjnë në këtë program zëvendësimi duhet të kontrollohet nga teknikët e Apple dhe vetëm kufja me problemin do të zëvendësohet, ose të dyja nëse preken të dy. Kjo do të thotë që do të jetë e nevojshme që ju të shkoni në një dyqan Apple ose një shërbim teknik të autorizuar ku ata do të kryejnë testet përkatëse për të identifikuar dështimin. Në rast se problemi konfirmohet, njësitë e prekura do të zëvendësohen plotësisht falas për përdoruesin. Sipas Apple, këto njësi të dëmtuara janë shitur para Tetorit 2020 dhe vetëm AirPods Pro janë prekur, jo AirPods 1 ose AirPods 2.

Siç kanë qenë në gjendje të konfirmojnë vetë punonjësit e Apple, nuk ka asnjë mundësi për të dërguar AirPods direkt te Apple duke kërkuar zëvendësimin, duhet të kontrollohet personalisht para se të dërgoni, një lajm i keq për ata që nuk kanë pranë një dyqani Apple ose një shërbimi teknik të autorizuar. Kjo situatë mund të ndryshojë në ditët në vijim, kështu që ne do t'ju mbajmë të informuar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.