Apple lançon iOS 11.0.3 dhe vazhdon në linjën e saj të lustrimit të sistemit operativ

IOS 11.1 beta po lëshohen rregullisht ndërsa azhurnimet e versionit zyrtar arritën për versionin 11.0.2 derisa Apple na befasoi disa minuta më parë me lëshimi i iOS 11.0.3 për iPhone, iPod Touch dhe iPad. Këto azhurnime janë thjesht ndërmjetës deri në iOS 11.1, një masë për të rregulluar defektet kryesore nga versionet e mëparshme.

Për momentin mund të dimë vetëm gabimet e fiksuara nga Apple në këtë version të ri. Për disa orë kur të analizojmë versionin e instaluar në pajisjet tona, do të jemi në gjendje të përcaktojmë nëse sjell diçka të re, megjithëse mundësitë janë të pakta që kanë iOS 11.1 vetëm rreth qoshe.

iOS 11.0.3 vjedh përpara lëshimit të iOS 11.1

Pas disa javësh do të kemi në duart tona iOS 11.1, një azhurnim i madh brenda sistemit operativ iOS 11. Çdo javë apo më shumë, ne shohim një beta të re me lajme. Në këtë rast, beta 2 rikthen aftësinë për të thirrur multitasking falë 3D Touch, një funksion që shumë përdorues kanë humbur.

Por risia është në Lirimi i iOS 11.0.3 në befasi. Të dhënat që mund të vëzhgojmë brenda azhurnimit të iOS 11 janë të lehta rregullime të defekteve në kod dhe përmirësime të performancës Ndër të cilat Apple përshkruan:

 • Rregullon një problem që parandaloi reagimet audio me prekje të punonin në disa pajisje iPhone 7 dhe 7 Plus
 • Zgjidh një problem që bëri që hyrja në prekje të mos reagojë në disa ekrane iPhone 6s për shkak të pjesëve jo origjinale të Apple që përdoren për riparim

Në këtë pikë të fundit Apple ka dashur të theksojë duke bërë një rishikim shtesë:

Ekranet e zëvendësimit që nuk janë origjinale ato mund të ndikojnë në cilësinë e imazhit dhe mund të mos funksionojnë siç duhet.

Me sa duket duke zëvendësuar elementët e ekranit me profesionistë të palëve të treta mund të shkaktojë probleme me iOS 11.0.2 dhe prej andej mund të kishte çuar në lëshimin e parakohshëm të iOS 11.0.3.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Alan dijo

  IOS 11.0.3 la 6gb tim iPhone 16s si mëndafsh, ishte koha. Vonesa zero.