Apple zyrtarisht lëshon iOS 11.0.2 për të gjithë përdoruesit

Disa javë më parë, sistemi i ri operativ nga Big Apple ka qenë me ne: iOS 11, që do të thoshte një hap i madh për iPad dhe funksione të reja interesante për iPhone. Versioni i parë kishte shumë gabime dhe probleme me performancën me të cilat Apple rregulloi pjesërisht iOS 11.0.1, pak ditë më parë

Pa e pritur atë, Apple sapo lëshoi ​​iOS 11.0.2 për të gjithë përdoruesit dhe zyrtarisht: asnjë beta publike ose diçka të tillë. Nëse keni iOS 11 në pajisjen tuaj, mund të azhurnoheni në këtë version të ri që sjell zgjidhjen e disa të metave të raportuara nga përdoruesit, që ne ju themi pas kërcimit.

Rregullime dhe përmirësime të defekteve në kod… priten për iOS 11.0.2

Me një peshë prej 277 MB, Apple na befasoi këtë pasdite duke lëshuar në treg iOS 11.0.2, një azhurnim i vogël i iOS 11 në të cilin mund të gjejmë përmirësime të performancës dhe rregullime të defekteve në kod të versioneve të mëparshme ndër të cilat janë:

 • Zgjidh çështjen e klikimit të zhurmave gjatë thirrjeve në një numër të vogël të pajisjeve iPhone 8 dhe 8 Plus
 • Rregullon një problem që mund të shkaktojë fshehjen e disa fotove
 • Rregullon një problem që parandaloi hapjen e bashkëngjitjeve email të koduara me S / MIME.

Normalisht këto versione të ndërmjetme deri në lëshimin përfundimtar të iOS 11.1 zgjidhin gabimet që përdoruesit hasin me përdorimin e sistemit operativ, por ndonjëherë i gjejmë lajmet e mundshme të fshehura nga Apple kjo mund të përmirësojë iOS 11. Nëse dëshironi të azhurnoni pajisjen tuaj në këtë version të ri, thjesht duhet të futni Cilësimet> Të përgjithshme> Përditësimi i softuerit> Shkarkoni dhe instaloni.

Nëse nuk e keni instaluar ende iOS 11, ju rekomandojmë që të keni bëni një azhurnim të pastër duke rivendosur me një rezervë, pasi që në këtë mënyrë pajisja juaj do të shkojë shumë më e rrjedhshme me sistemin e ri të funksionimit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   i punes_28 dijo

  Dikush mund të konfirmojë nëse e ka rregulluar vonesën e 3D Touch në menutë?
  Thanks !!

 2.   kin dijo

  A e dini nëse përfshin përmirësimin për jetëgjatësinë e baterisë?

 3.   Korniza dijo

  Timeshtë koha për të rinovuar iPhone tim të vjetër 7, kjo është e papërfillshme.

 4.   David dijo

  O ZOT I MADH! Kullon baterinë që është e frikshme, pasi ata nuk e zgjidhin këtë shpejt ata do të më bëjnë të ndryshoj celularin tim, unë kam baterinë e rastit inteligjent dhe kur i mbetet 80% karikim (gjë që bën për një kohë) e qartë dhe ndalet përdorni atë, duke shpërthyer baterinë e lëvizshme në më pak se 4 orë.
  Shtë një qëndrim i vërtetë.