Apple lëshon beta të katërt të tvOS 10.0.1

mollë-tv

Ka mbetur një javë në mënyrë që të mund të shohim lajmet që Apple ka për Macs, kompjuterët e djemve nga Cupertino, pajisje që nuk janë azhurnuar për një kohë të gjatë dhe për të cilat shumë besojnë se do të vijnë lajme të shkëlqyera. A e mbani mend rastin e Apple TV? Diçka e ngjashme ka ndodhur me të, një periudhë e shkëlqyer pa azhurnime derisa djemtë nga Cupertino lançuan një të ri Apple TV që erdhi për të ndryshuar mënyrën e shikimit të televizionit në shtëpitë tona.

Një Apple TV i ri i gjeneratës së katërt, i shoqëruar nga një sistem i ri operativ për Apple TV, tvOS, dhe për këtë arsye një botë e re mundësish. Apple është akoma në të dhe dëshiron që ne të kemi pajisjen më të mirë të krijuar ndonjëherë në dhomën tonë të ndenjes, gjeneratën e katërt Apple TV. Dhe nëse ju mbajmë të azhurnuar me të gjitha lajmet për iOS 10 beta (sistemi operativ për Apple iDevices), sot duhet të flasim për beta e re (e katërta tashmë) që Apple ka lëshuar në tvOS 10.0.1.

Para së gjithash ju them se ne po përballemi me një beta për zhvilluesit, një beta që arrin 10 ditë pas asaj të mëparshme, beta e tretë prej 10.0.1. Për ta marrë atë, do të duhet vetëm lidhni Apple TV tuaj me një kompjuter përmes një kabllo USC-C në USB-A. Shkarkoni azhurnoni skedarin nga qendra e zhvilluesve të mollëve dhe më pas instalojeni atë krahas profilit beta të tvOS.

Sigurisht, nga këndvështrimi ynë, gjëja më e mirë për tvOS është të presësh ... Kjo nuk është si një beta iOS, në fakt ata nuk e lëshojnë atë as në versionin publik, kështu që prisni pak pasi Apple nuk do të marrë e gjatë për të nisur përfundimin e versionit tvOS 10.0.1. Cfare ka me shume, tvOS 10.0.1 beta 4 nuk sjell ndonjë lajm të dukshëm (duke hequr rregullimet e defekteve në kod), kështu që nuk do të humbni asgjë ...


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   CARLOS dijo

    Do të doja të shihja një rinovim të Apple TV për të më inkurajuar ta blija.