Apple lëshon iOS 4 Beta 11.2 për zhvilluesit

Vetëm dy ditë pas botimit zyrtar të iOS 3 beta 11.2 për zhvilluesit, Apple sapo ka lëshuar zyrtarisht iOS 4 beta 11.2. Ne kemi parë tashmë që ndryshimet kryesore nga betat e mëparshme qëndrojnë në aktivizimin e karikimit të shpejtë pa tel për iPhone 8 dhe X të ri, përveç funksionit të paguani duke përdorur Apple Pay Cash përmes aplikacionit Messages, siç pamë në fjalët kryesore të Apple. Nëse keni profilin e zhvilluesit, tani mund të azhurnoheni në beta 4 të iOS 11.2. Së shpejti do të fillojmë të shohim mendimet e para dhe të shohim se çfarë ndryshimesh ka bërë molla e madhe në këtë azhurnim.

IOS 4 beta 11.2 është lëshuar nga Apple

Beta 3 e iOS 11.2 u botua disa ditë më parë dhe në të mund të shihnim dy ndryshime të mëdha: së pari, ndryshimet në Qendrën e Kontrollit që lidhen me funksionin Wi-Fi dhe Bluetooth ku mekanizmi i tij i funksionimit ishte shpjeguar qartë; dhe së dyti, shtimi i një treguesi të vogël në ekranin e kyçjes për të treguar se ku është Qendra e Kontrollit.

Ne jemi duke e kuptuar që këto beta synojnë mjaft në përshtatjen e disa aspekteve të iOS 11 në iPhone X pasi kanë marrë reagime nga mijëra përdorues që po korrigjojnë pajisjen e re nga molla e madhe. Në befasi, Apple ka lëshuar beta 4 të iOS 11.2 për zhvilluesit, kështu që nëse keni profilin e zhvilluesit duhet të jeni në gjendje të azhurnoni versionin tuaj nga Cilësimet e pajisjes tuaj.

Nuk pritet që në këtë beta të re të ketë lajme interesante pasi ato kryesore tashmë janë treguar në betat e para të iOS 11.2. Gjithsesi, gabimet më të zakonshme do të jenë zgjidhur dhe zhvilluesit do të vazhdojnë t'i ofrojnë Apple pasqyrën e tyre se si funksionon kjo beta e re në mënyrë që përdoruesit të mund të shijojnë përvojën më të mirë të mundshme me lëshimin zyrtar të iOS 11.2 pa ndonjë gabim të performancës.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.