Apple lëshon versionin përfundimtar të iOS 9.3.3 duke rregulluar defekte të vogla dhe duke përmirësuar performancën

ios-9.3

Këtë pasdite makineritë e Apple janë vënë përsëri në punë dhe kompania me qendër në Cupertino ka lëshuar betën e tretë të iOS 10, tvOS 10 dhe watchOS 3 por vetëm për zhvilluesit. Këtë herë kompania nuk ka lëshuar betën e tretë të macOS Sierra. Por përveç kësaj, kompania ka lëshuar edhe versionin përfundimtar të OS X 10.11.6 El Capitan dhe iOS 9.3.3.

Ky azhurnim i fundit na ofron vetëm ne një numër i madh i zgjidhjeve për gabimet e vogla që kemi gjetur në baza ditore përveç që kanë një performancë të përmirësuar në përgjithësi të pajisjes. Duket se Apple dëshiron ta harrojë këtë version, veçanërisht për pajisjet që nuk mund të azhurnohen në iOS 10 siç janë iPhone 4s, iPad 2 dhe 3, iPad Mini dhe gjenerata e pestë iPod touch.

Apple ka lançuar pesë beta që nga maji i vitit të kaluar, më 23, ajo lançoi betën e parë të iOS 9.3.3. Secili dhe secili prej këtyre versioneve nuk na ka ofruar ndonjë funksion tjetër për të theksuar, por është përqendruar në operacion. Ky azhurnim është i disponueshëm për shkarkim përmes OTA ose përmes iTunes duke lidhur pajisjen tonë me iTunes.

iOS 9.3.3 është azhurnimi i nëntë që iOS 9 ka marrë që nga lansimi i tij. Versionet e ndryshme që Apple ka lëshuar deri më tani kanë qenë: iOS 9.0.1, iOS 9.0.2, iOS 9.1 (të gjitha këto të pajtueshme me jailbreak), iOS 9.2, iOS 9.2.1, iOS 9.3 (që na solli shumë të reja veçoritë), iOS 9.3.1 dhe iOS 9.3.2.

Apple aktualisht është duke u përqëndruar në lustroni funksionimin e iOS 10, duke lënë mënjanë iOS 9, i cili është praktikisht në fazën e tij përfundimtare dhe nuk duket se do të marrë ndonjë azhurnim të ri duke marrë parasysh që praktikisht jemi në gusht dhe se ashtu si vitet e tjera, Apple do të vazhdojë të përqendrohet në versionin e ri të iOS, numri 10.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.