Apple mund të fillojë shitjen e iPhone me hapësirë ​​ruajtëse 1TB

Kamera IPhone 12 Pro

Apple prezantoi një risi shumë interesante me lansimin e iPhone 12 Pro: 128 GB në iPhone 12 Pro më të lirë. Një kapacitet i ri shumë interesant i prodhimit, veçanërisht në mënyrë që të përfitoni nga të gjitha tiparet e modelit të ri. Por, a është 128 GB një kapacitet i mirë? keni nevojë për më shumë? Epo, ne kthehemi te thashethemet që prej mund të ndodhë që për pak kohë do të shohim iPhone-in e parë me kapacitet 1TB ...

Unë ju them të zakonshmen, kujdes për thashethemet, edhe nëse vijnë nga Jon prozator (i famshëm rumurolog Apple me 85.5% përgjigje të sakta sipas mediave të ndryshme) gjithmonë duhet të keni kujdes. Po me të vërtetë, ky lajm mund të ketë ndonjë kuptim pasi që ne thjesht flasim për një rritje të kapacitetit që është mjaft e qartë për ne duke pasur parasysh që Apple dëshiron të nxjerrë në pah karakteristikat e kamera të iPhone të ri. Ju e shihni atë në cicërimën e futur, në Proser është «shpresoj se ne jemi gati për iPhone 1TB». E vërtetë apo jo, ky ndryshim ndoshta do të vinte në formën e një njoftimi për shtyp apo jo edhe ai, Apple mund të fillojë të tregtojë këtë kapacitet të ri direkt në Apple Store. Duhet thënë gjithashtu se ne ende duhet të presim për iPhone 13 për të parë këtë kapacitet të ri ...

Pse nuk u njoftua në Keynote të fundit? Ju tashmë i dini të gjitha problemet që kompanitë e teknologjisë u është dashur të kalojnë për shkak të Pandemi Covid-19, probleme që kanë çuar në vonesa, iPhone u lansua në tetor kur në raste të tjera u lançua në shtator, dhe saktësisht ky kapacitet i ri mund të ishte ndikuar nga këto vonesa. A do t'ia vlejë kjo aftësi e re? Epo, gjithçka varet nga nevojat tona ... Unë mendoj se kamerat e reja e meritojnë atë, por gjithashtu mendoj se me një plan të mirë të të dhënave iCloud që na lejon të kemi të gjitha videot dhe fotot tona në të gjitha pajisjet tona, së bashku me 5G të ri të iPhone 12, Ju mund të na kurseni atë çmim të ri, po, duke paguar një plan iCloud ... Dhe ju, a do të blini një pajisje me 1TB hapësirë ​​ruajtëse?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   José dijo

    Po. Për një çmim modest prej 2000 € nëse nuk i kaloni ato ...