Apple këtë vit mund të ketë në dispozicion vetëm 20 milionë iPhone Xs

Çdo ditë ne dimë diçka të re problemet e prodhimit për pajisjen e re të Apple. Vetëm dje, një kolumnist i Bloomberg analizoi problemet që kishin përjetuar ata të Cupertino, nga planifikimi i iPhone X deri tek prodhimi i tij i vështirë. Raportet nuk pushojnë të vijnë dhe analistët janë gjithnjë e më të bindur se Apple nuk do të jetë në gjendje të përmbushë kërkesën për pajisjen.

Analiza e fundit vjen nga Rishikimi Nikkei aziatike, një kompani e njohur e analistëve aziatikë që pretendojnë se Apple mund të ketë vetëm 20 milion iPhone Xs deri në fund të vitit, për shkak të gjithçkaje që po ndodh përreth furnitorëve dhe prodhimit të pajisjes.

Më shumë karburant në zjarr: problemet e prodhimit të iPhone X

Shtë e qartë se iPhone X është një pajisje e rrezikshme që ka nënkuptuar një pikë kthese për Apple: ndryshimi nga ekranet e bezel në ekranet e mëdha pa korniza, ekranet OLED, kamerat me elementë kompleksë ... Shumë mendojnë se kjo pajisje krahason në nivelin e strategjisë me iPhone 6 i prezantuar nga Apple në 2014, Kjo nënkuptonte një ndryshim të rëndësishëm në dizajnin e iPhone, atë që iPhone X është sot në krahasim me paraardhësit e tij.

Shitjet e iPhone X pritet të tejkalojnë shumë të gjitha rekordet e shitjeve të Big Apple, por kjo nuk do të thotë që të gjitha blerjet kanë zyrtarisht një pajisje, Siç ka siguruar Nikkei Asian Review, Apple mund të ketë vetëm 20 milion iPhone Xs deri në fund të këtij viti, kështu që shumë përdorues do të duhet të presin kohën për të marrë duart e tyre në pajisjen e çmuar.

Ne tashmë e dimë që fajtori për këtë mungesë të pajisjeve janë ekranet OLED, mungesa e furnitorëve dhe përbërësve të kompleksit Face ID që ka disa sensorë dhe kamera që lejojnë zhbllokimin e iPhone X duke përdorur teknologjinë e fytyrës. Për momentin, të dhënat zyrtare janë se tjetra Rezervimet e 27 Tetorit fillojnë në Apple Store dhe që nga ai moment ne do të fillojmë të kemi një fluks shumë më të madh të të dhënave sesa kemi sot.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.