Apple mund të përdorë kamerat e iPhone 11 Pro për të transmetuar WWDC 2020 të ardhshëm

Kamera IPhone 11 Pro

Ne nuk ndalemi së parë thashethemet se si do të jetë iPhone 12 i ardhshëm, megjithatë, është një pajisje që do të mbërrijë në fund të vitit, dhe ky do të jetë momenti kur ne mund të konfirmojmë të gjitha thashethemet. Për momentin kemi ende iPhone 11 të pabesueshëm në treg, një iPhone që ishte një hap i shkëlqyeshëm cilësor në tregun e fotografisë mobile. Kërcimi është i tillë që ka zëra për mundësitë që Apple përdor kamerat e iPhone 11 Pro për të transmetuar seancat e WWDC 2020 të ardhshme. Pas kërcimit ju japim të gjitha detajet.

La WWDC 2020 është përqendruar në tregun e zhvilluesve, për shkak të kufizimeve për shkak të Coronavirus, këtë vit do të jetë tërësisht dixhitalMe fjalë të tjera, të gjitha sesionet do të transmetohen në transmetim. Zgjidhja që Apple ka për të transmetuar këto sesione është përdorimi i iPhone 11 Pro, me modulin e tij me 3 kamera, për të transmetuar këtë ngjarje të shkëlqyeshme për zhvilluesit. Një ngjarje që mund ta ndjekim në transmetim, nga aplikacioni dhe faqet e internetit të zhvilluesve të Apple.

Nuk është hera e parë që iPhone 11 Pro janë përdorur si kamera "Broadcast" në TV. Në programin ABC, American Idol, tre iPhone 11 Pro të montuara në trekëmbësh dhe me pishtarë rrethorë janë përdorur tashmë, të gjitha si workaround sepse shumë nga teknikët që ata përdorën ishin të telepunimit. Dhe Apple konfirmoi se iPhone mund të jetë një aparat fotografik inovativ me cilësi të transmetimit të aftë për të lehtësuar punën në kohën e Coronavirus. Ne do të shohim se çfarë do të mbajë WWDC 2020, nëse ata do t'i përdorin ato për të transmetuar Keynote inauguruese (nëse ka një të tillë më 22 qershor) do të ishte një lançim i shkëlqyeshëm pasi që do të tregonte se Apple guxon të përdorë këto pajisje në prezantimet e tyre , xhevahiri në kurorën e marketingut të Apple. Por, në atë rast, kush na siguron se këto sesione apo prezantime janë drejtpërdrejtë?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.