Apple mund të prezantojë Mac-in e ri me Apple Silicon më 17 nëntor

Silicon Appl i parë do të mbërrijë më 17 nëntor

Në WWDC 2020 Apple njoftoi një fazë tranzicioni nga Intel në ARM në kompjuterët e saj Mac. Faza e tranzicionit do të përfundojë në dy vjet dhe ardhja e Mac-ve të parë me procesorët Apple Silicon, Vetë Apple, në fund të vitit. Me dy kryesorë në dy muajt e fundit, është logjike të mendosh se nëntori është muaji i zgjedhur nga ata nga Cupertino për të prezantuar Mac-in e tyre të parë me Apple Silicon. Në fakt, rrjedhësi i mirënjohur Jon Prosser e ka siguruar këtë më 17 nëntor do të mbahet fjala kryesore Dhe ne mund të shohim procesorët e vetë Mac të Apple në veprim dhe ndoshta ndonjë produkt tjetër të ri si AirTags.

17 nëntor: rasti kryesor për Macs me Apple Silicon

Apple ka në plan të dërgojë Mac-et e para me përpunuesit e saj deri në fund të vitit dhe të përfundojë tranzicionin në rreth dy vjet. Apple do të vazhdojë të mbështesë dhe lëshojë versione të reja të macOS për Mac me procesorë Intel për vitet që vijnë, dhe ka Macs të reja me procesorë Intel në zhvillim. Kalimi në procesorët Apple përfaqëson përparimin më të madh në historinë e Mac.

mollë po harton familjen e vet të patateve të skuqura për Mac të cilën ai e ka quajtur Apple Silicon. Kjo inxhinieri bërë në mollë Kjo do të lejojë të përmirësojë performancën e produkteve dhe gjithashtu të lejojë zhvilluesit të programojnë aplikacione që janë shumë më të fuqishme dhe në përputhje me standardet e Big Apple. Gjithashtu, me ardhjen e ARM-ve në Mac, Apple sigurohet që të krijojë një arkitektura e zakonshme për të gjitha produktet e markës që do të favorizojnë, edhe një herë, zhvillimin e aplikacioneve dhe optimizimin e ekosistemit.


Jon Prosser, një rrjedhës i mirënjohur bumi i të cilit është rritur vitin e fundit, e ka siguruar këtë la Fjalimi i ardhshëm i Apple do të jetë në 17 Nëntor. Përveç kësaj, ajo gjithashtu ka guxuar të komunikojë se njoftimi i prezantimit do të mbërrijë në 10 nëntor, një javë më parë siç bëri molla e madhe me dy fjalët kryesore të saj.

Në këtë ngjarje do të shohim Mac-et e para me Apple Silicon. Përveç kësaj, Prosser siguron që Studio AirPods do të vonohet në Mars 2021. Sidoqoftë, etiketat e vendndodhjes, AirTags, janë tashmë të gatshme për prodhim masiv, por Apple po pret të gjeni momentin perfekt për prezantimin tuaj. Ka mbetur një muaj për të ditur nëse të gjitha këto parashikime janë të sakta, çfarë mendoni?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.