Apple mund të zvogëlojë Apple Music këtë Krishtlindje

iphone-7-plus-14

Apple Music është vetëm një vjeç, dhe që nga fillimi i saj bota e muzikës streaming ka ndryshuar shumë, me konkurrentët e saj kryesorë që ndërmarrin hapa të rëndësishëm për të qenë më konkurrues. Apple mund të përgjigjet së shpejti me një ulje të çmimit të pajtimeve mujore për shërbimin e saj, i cili mund të bjerë nga 9,99 dollarë në 7,99 dollarë në muaj për llogaritë individuale. Ky informacion siguron që kjo zbritje nuk do të mbërrijë deri në këtë Krishtlindje të ardhshme, si një promovim për pushimet.

Tani për tani Apple Music ka tre lloje të ndryshme të pajtimit: llogaria individuale për 9,99 dollarë në muaj; llogaria e familjes për 14,99 $ në muaj; dhe studenti llogarit 4,99 $ në muaj. Sipas informacionit të botuar në MacRumors, kjo llogari e fundit e studentit do të mbetet ashtu siç është, pa modifikuar çmimin e saj, por llogaria individuale do të ulej në 7,99 dollarë të lartpërmendur dhe llogaria e familjes do të ulej në 12,99 dollarë në muaj. Kjo lëvizje do ta vendoste Apple Music në të njëjtin gamë çmimesh për llogaritë individuale si shërbimi muzikor i Amazon, i cili ka një çmim prej 7,99 $, megjithëse përdoruesit si një Amazon Echo do të duhet të paguajnë vetëm 3,99 $, një çmim që Apple Music në momentin që mund të nuk perputhet.

Informacioni vjen nga i njëjti burim që disa muaj më parë tha se Apple në dy vjet do të përfundonte blerjet e muzikës përmes iTunes, diçka që u mohua fuqimisht nga kompania. Ai gjithashtu siguroi që Apple do të nisë një version të ri të iTunes në WWDC të fundit në qershor që do të ishte hapi i parë drejt këtij fundi të iTunes, diçka që nuk u përmbush. Pra, ky informacion në lidhje me zbritjen e Apple Music duhet të merret me shumë kujdes, megjithëse do të ishte një lëvizje strategjike që do të linte në litarë konkurrencën e saj kryesore, Spotify dhe pothuajse duke e detyruar atë të ulë çmimin e tij nëse nuk dëshiron të humbasë klientët në favor të Apple Music.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.