Apple na tregon se si të heqim "spam" nga kalendari

Kalendari Spam

Një nga problemet që përdoruesit e iPhone mund të hasin "spam" të padëshiruar në kalendar. Disa përdorues na kanë pyetur disa herë se si të fshini ato kalendarët që janë zbatuar automatikisht ose shtuar në iPhone e tyre.

Epo, ky opsion eliminimi është shumë i thjeshtë dhe ne duhet vetëm të ndjekim hapat e eliminimit të Kalendarit me reklama. Këto kalendarë zakonisht zbatohen automatikisht në iPhone-in tonë kur hyni në një faqe në internet, pajtim, aplikim apo edhe kur blini një produkt në internet.

Në Apple ata janë gjithashtu të vetëdijshëm për këtë problem dhe kjo është arsyeja pse ata na mësojnë në një video e shkurtër pak më pak se 40 sekonda si të fshini këto kalendarë nga pajisja jonë:

Në video mund të shihni se si ta fshini lehtë këtë pajtim në kalendarin e dëshiruar dhe për këtë thjesht duhet klikoni në datën e treguar në kalendar dhe më pas shtoni një tjetër klikoni në opsionin që shfaqet më poshtë «Fshi pajtimin». Në këtë mënyrë, kalendari me datat e treguara nga ky kalendar shtohet automatikisht dhe i padëshiruari do të eliminohet totalisht dhe përdoruesi do të shohë se si të gjitha këto ditë të zgjedhura eliminojnë automatikisht datat e vendosura.

E vërteta është se këto lloje të videove janë shumë të dobishme dhe nuk janë aspak të komplikuara për t'u ndjekur nga të gjithë përdoruesit e prekur me këtë problem, edhe pse është një video tërësisht në anglisht, çdokush mund të ndjekë hapat e treguar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.