Apple ndan udhëzimet për montimin dhe përdorimin e ekraneve për mbrojtjen e fytyrës që po dhuron në SH.B.A.

Ne vazhdojmë me temën kryesore të këtyre muajve të fundit, shumë prej jush ndoshta kanë humbur gjurmët e kohës, por po, koha vazhdon të kalojë dhe natyrisht, ne vazhdojmë me lajmet teknologjike në lidhje me Coronavirus. Dhe sot ne duam t'ju sjellim informacionin se si Apple po ndryshon zinxhirin e saj të prodhimit në përpjekje për të ndihmuar tualetet e SHBA në luftën e tyre kundër Koronavirusit. Siç po ndodh me kompani të tjera evropiane, gjithashtu spanjolle, Apple gjithashtu ka dashur të përdorë kapacitetin e saj të prodhimit për të krijuar pajisje mjekësore për të ndihmuar gjatë krizës së Coronavirus. Pas kërcimit ne do t'ju tregojmë se si manuali i përdorimit të ekranet e reja për mbrojtjen e fytyrës që Apple po krijon në impiantet e saj të prodhimit. 

Shumë prej jush kanë parë punonjës shëndetësorë që përdorin këtë lloj maske për fytyrën, ose më saktë ekranet mbrojtëse, ekranet plastike që përfaqësojnë një pengesë fizike për të na mbrojtur ndaj çdo lëngu që qëllohet në ajër. Kemi nevojë për maska, por tualetet gjithashtu kanë nevojë për këto mbrojtës. Apple po prodhon këto ekrane mbrojtëse, posaçërisht ato kanë prodhuar një milion ekrane mbrojtëse në javë në Shtetet e Bashkuara. Dhe për të mësuar se si të përdorin këto ekranet e mbrojtjes, dhe mbi të gjitha për të mësuar se si të mbledhin ato, djemtë nga Cupertino ka lëshuar një dokument, shumë të stilit Apple, në të cilin shohim karakteristikat e ekraneve dhe montimin e tyre.

Siç mund ta shihni në imazhin e mësipërm, ka tre pjesë të ndryshme: ekrani i mbrojtjes, një rrip i rregullueshëm në kokën tonë dhe një rrip silikoni (pa latex) që i bën të dyja pjesët të bashkohen dhe të përshtaten me nevojat tona. Tri pjesë të ndryshme që montohen shumë lehtë duke ndjekur hapat që na janë propozuar nga Cupertino. Përveç kësaj, ata gjithashtu kanë nisur një versioni në internet në të cilën përmes GIF-ve lehtë mund të ndjekim të gjithë hapat. Mirë për Apple për bashkimin me kauzën duke modifikuar zinxhirin e saj të prodhimit për të ndihmuar punonjësit shëndetësorë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.