Apple nis një pajtim vjetor në Apple Arcade për 49,99 euro

Kohët e fundit po flasim shumë Apple Arcade, dhe është se Apple po përpiqet të promovojë të gjitha lojërat që janë në platformë me qëllim që të tërheq më shumë përdorues. A po funksionon mirë ky model i pajtimit në lojën dixhitale? Ne nuk dimë shumë por e vërteta është se kaq shumë promovim tingëllon paksa e çuditshme. Çfarë ka të re: a pajtim i ri vjetor në shërbimin Apple Arcade me të cilin mund të kursejmë rreth dhjetë euro ... 

Ky ndryshim është mjaft i pazakontë, dhe është ai Apple zakonisht nuk bën promovime kur bëhet fjalë për shërbimet dixhitale, sidomos zbritjet që paguajnë çdo vit. Ajo që ata kanë bërë është të na japin mundësinë e pushtetit aktivizoni Apple Arcade me një kohëzgjatje prej një viti duke paguar 49,99 euro në vend të 4,99 euro që kushton çdo muaj. Me këtë ata janë në gjendje të lidhin më shumë përdoruesit, por pjesërisht na përfiton pasi nëse na pëlqen shërbimi ne kursejmë para. Një model i ri abonimi që mund të transferohet në shërbime të tjera dixhitale si Apple Music, Apple TV +, ose iCloud, shërbimi i ruajtjes së reve Cupertino që paguajnë gjithnjë e më shumë njerëz.

Tani, mbani në mend se gjithmonë do të duhet të keni shijuar muajin promovues më parë, është e qartë, por përndryshe nuk do t'i shihni të dyja mundësitë pasi siç kam treguar opsionin e Abonimi vjetor në Apple Arcade mund të gjendet duke klikuar në foton tuaj në App Store (e keni gjithashtu nga aplikacioni Settings) dhe brenda pajtimeve.. Aty do të shihni të gjitha pajtimet aktive dhe të kaluara dhe brenda Apple Arcade keni mundësinë që shihni në fotografinë që drejton këtë postim me të cilin mund të aktivizoni pajtimin vjetor për 49,99 €, e cila duke bërë numra qëndron në 10 muaj e pajtimit. Nëse Apple Arcade ju ka bindur, mos harroni këtë promovim pasi del mjaft mirë në çmim.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.