Apple tashmë paralajmëron për "ekranin e djegur" të iPhone X

Ekranet e djegura në panelet OLED Ato janë diçka mjaft e zakonshme për fat të keq, aq sa në terminalet e reja Google Pixel ata nuk kanë pritur, veçanërisht duke marrë parasysh se është diçka që zakonisht tregohet me përdorim të zgjatur dhe ata po e tregojnë atë pothuajse nga fillimi. "Djegia e ekranit" ka qenë një nga dhimbjet më të mëdha të Samsung.

Apple nuk do të heqë qafe këto lloje markash brenda intervalit iPhone X, telefoni i ri nga kompania Cupertino braktis LCD për të kaluar OLED dhe kjo ka gjërat e mira dhe të këqijat e saj, siç pritej. Apple tashmë na paralajmëron se gjetja e imazheve të qëndrueshme është sjellje normale, por ... a do ta mbulojë garancia?

Apple fjalë për fjalë paralajmëron në faqen e saj të internetit se me përdorim të zgjatur për një kohë të gjatë, ekranet OLED mund të tregojnë ndryshime të lehta vizuale, të tilla si qëndrueshmëria e imazhit (djegia e ekranit) edhe duke ndryshuar përmbajtjen. Një tjetër nga problemet më ekstreme është zbardhja e përkohshme e pikseleve, megjithëse kjo është shumë më pak e zakonshme, Vështirë se do të gjejmë terminale që vuajnë nga ky dështim në baza ditore.

Ndërkohë, garancia e Apple nuk flet për këtë, domethënë ... si do të silleshin ata në një Dyqan Apple nëse shkojmë me një ekran të djegur, për shembull, vetëm me dy muaj përdorim? Epo, e vërteta është që ne nuk e dimë tani, Apple kufizohet duke rekomanduar që të shmangim mbajtjen e të njëjtit imazh me shkëlqim të lartë për periudha të gjata kohore, është lehtësisht e shmangshme (gjithmonë sipas Apple) duke ulur shkëlqimin e ekran nga Qendra e Kontrollit. Por realiteti është që firma Cupertino tha në prezantimin e saj se ekranet e saj nuk do të kishin djegur imazhe, dhe mbase ishte një arsye blerje për shumë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

10 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Vaderkf dijo

  Iphone 8 ?? ekran i lyer ??

 2.   Shawn_Gc dijo

  Iphone X kanë gabuar!
  Meqenëse iPhone 7 dhe 8 montohet në LCD dhe ne nuk e kemi këtë problem ... turp! Për një terminal kaq të shtrenjtë!

 3.   Xavi dijo

  E vërteta është se nëse në iPhone X duhet të jemi të kujdesshëm për të lënë imazhe për një kohë të gjatë si kur plazma u shfaq në televizione! Fikeni dhe le të shkojmë! Çfarë nënkuptohet me zgjatur? Çfarë nënkuptohet me shkëlqim të lartë? Përveç faktit që ata mbështesin ndriçimin automatik, gjë që e bën ekranin nëse jeni në rrugë për të rritur shkëlqimin në shprehjen e tij maksimale, nëse digjet, a do të jetë faji i Apple? ose është se atëherë ne duhet të heqim shkëlqimin automatik në iPhone X.

  me pak fjalë, shumë dyshime për kaq pak përgjigje.

  1.    Hektori dijo

   Hej, sapo të lexova të njëjtën gjë për ty në një faqe tjetër në internet hahahaha

   1.    Xavi dijo

    mire po! XD

    është ajo që keni kur keni të njëjtin mendim për të njëjtin lajm. XD XD

    ;P

 4.   Pedro Reyes dijo

  Unë nuk mendoj se është mirë për Apple që ata po mburren se nuk kanë djegur ekrane dhe që vetëm brenda disa ditësh të shfaqen këto dështime.

 5.   Hektori dijo

  Pyesni autorin ... A është imazhi që keni vendosur në këtë post nga djegia e imazhit për shkak të ekspozimit të gjatë të të njëjtit imazh? Apo është për shkak të djegies së një ekspozimi ndaj nxehtësisë si me një çakmak?

  E them këtë sepse nëse është arsyeja e dytë, duhet të hiqni këtë imazh dhe të vendosni një imazh gjenerik ose iPhone X, sepse ajo djegie nuk do të ishte ajo që do të shkaktonte djegien e imazhit për të cilin po flasim me panelet OLED ... Le të jemi seriozë, të lutem.

  1.    Miguel Hernandez dijo

   Anshtë një imazh i një iPhone X sapo del nga kutia ... Unë nuk e kuptoj XD

 6.   Miguel Hernandez dijo

  Djema të korrigjuar, faleminderit,

 7.   Alexander dijo

  Fjalët e Apple janë shumë jo serioze. Kjo nuk duhet të merret lehtë. Së pari ata thonë një gjë dhe pastaj një tjetër. Tani, ia bëj vetes këtë pyetje:

  A do të bëjnë të njëjtën gjë kur mburren me privatësinë e të dhënave tona? Se gjurma e mëparshme dhe tani fytyra jonë ... A është në terminal dhe askush nuk ka qasje?

  Kjo nëse nuk e gëlltis me iPhone X. Merrni një moment dhe mendoni