Apple nuk harron: lëshon iOS 9.3.6 dhe 10.3.4 për iPhone dhe iPad të vjetër

2 iPad

Apple nuk harron për pajisjet e saj të vjetra dhe dështimet e mundshme që janë zbuluar në to, edhe nëse kanë kaluar vite dhe ato ndërpriten dhe madje edhe jashtë ndihmës teknike. Faktet e tij e vërtetojnë atë, dhe sot është prova e tij: ai sapo ka lëshuar iSO 9.3.6 dhe 10.3.4 rregullimi i një problemi me GPS në modelet e vjetra të iPhone dhe iPad.

Përditësimi arrin në të njëjtën ditë kur iOS 12.4 është lëshuar, për të gjitha pajisjet që janë ende brenda azhurnimeve zyrtare të Apple. Nëse keni një iPad Mini ose iPad 2 origjinal të ruajtur në një sirtar, ose edhe ju akoma e përdorni atë çdo ditë, është koha që ju të kontaktoni kompjuterin tuaj për ta azhurnuar. Ne ju tregojmë detajet më poshtë. 

Përditësimi në iOS 9.3.6 është i disponueshëm vetëm për iPad me lidhje celulare (3G) të modeleve iPad 2 dhe 3, përveç iPad Mini. Përditësimi i iOS 10.3.4 është në dispozicion për iPhone 4 dhe iPad 4 me lidhje celulare. Kjo sepse këto azhurnime janë përgjegjëse për zgjidhjen e një problemi me funksionimin e GPS, dhe vetëm WiFi në iPad nuk kanë GPS, kështu që nuk janë në këto azhurnime.

Ata prej jush që kanë ndonjë nga këto pajisje mund t'i lidhin ato me kompjuterin tuaj duke përdorur kabllon USB, të azhurnohen përmes iTunes ose të përdorin pajisjen azhurnime përmes OTA, lidhja me një rrjet WiFi dhe hyrja në cilësimet e sistemit. Apple rekomandon që të gjitha pajisjet e mbështetura të azhurnohen në këto versione të reja. IOS 9.3.5 u lëshua tre vjet më parë, iOS 10.3.3 dy vjet më parë. Asnjëherë nuk është vonë për të rregulluar një defekt të gjetur.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

11 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Delmy dijo

  Jam i zhgënjyer.
  Asgjë nuk mund të azhurnoj ose Facebook.
  iPad për argëtim, i komplikuar. 9.3.6 dhemb. Nuk më pranon të azhurnoj 10 ose më shumë dhe e kërkon atë.

 2.   Gloria Bilbao dijo

  Mirëmbrëma, unë kam një iPad iOS 9.3.6 dhe ka veçori ose azhurnime që nuk mund t'i kryej. Aplikimi që kisha nga BBVA ndaloi punën. E fshiva dhe u përpoqa ta instaloj përsëri, por nuk munda. Më kërkon ta azhurnoj në iOS 10.3, por iPad nuk më lejon më shumë azhurnime. Cfare mund te bej

 3.   Pamela dijo

  Si mund ta azhurnoj iPad-in tim të vjetër iOS 10.3.3 në iOS 11.0.
  ?

 4.   Jose dijo

  E njëjta gjë më ndodh si komentet e mëparshme, vëmendja ndaj problemeve minimale të përdoruesit, nuk di çfarë të bëj me jastëkun tim 9.3.6 (13G37, pasi nuk mund të bëj asnjë azhurnim.

 5.   KIMA Herrezuelo dijo

  Kam një iPad me version iOS 9.3.6, si mund ta azhurnoj?

  1.    Louis Padilla dijo

   Nëse nuk merrni një version tjetër, ai është i fundit që mbështet

 6.   Joserra dijo

  Unë kam IOS 9.3.5, si ta azhurnoj në një më të lartë?

 7.   Manuel Gutierrez dijo

  Unë kam një ipad 2 me 3g dhe versionin 9.3.5 dhe ITUNES nuk e azhurnon

 8.   Andres dijo

  Kjo nuk është e vërtetë, unë kam ios 9.3.5 shumë kohë më parë dhe nuk ka asnjë azhurnim që ia vlen, domethënë kam një tavëll

 9.   Hektor Manuel Pérez Gómez dijo

  "Mos harro" ?! ... vjetërsimi i planifikuar! në ditët e sotme do të ishte e mundur të ekzekutohej pothuajse çdo aplikacion nga një ipad 2 pa probleme, por qeveritë e korruptuara lejojnë që këto kompani elitare të shfrytëzojnë të shkatërrojnë planetin vetëm të mendojnë $ dhe të vazhdojnë të shesin po, pajisje të bukura dhe shumë të mira me kosto shumë të larta, përveç nga kufijtë e gjithçkaje, edhe linux-i mund të funksionojë mrekullisht, tani jam në një Macbook pro nga 2010 dhe ka linux, funksionon shumë më mirë sesa vetë iOS dhe nuk kam asnjë problem me "azhurnimet", aq sa të vendosen për sistemin e konsumizmit / paraqitjet, le të mendojmë për të ardhmen dhe të kujdesemi maksimalisht për të zvogëluar gjurmët tona ndërsa kalojmë në këtë jetë. Apple nuk do ta kuptojë nëse përdoruesit nuk e dërgojnë atë në dreq!, Jo më vjetërsim të planifikuar!

  1.    Louis Padilla dijo

   Për të qenë kaq i kënaqur me Linux-in tuaj të mrekullueshëm në MacBook, ju dukeni mjaft të irrituar.