Apple thekson lidhjen midis iPhone dhe Apple Watch në reklamën e saj të re

Njoftimi i ri i iPhone dhe Apple Watch

L reklama e Mollës së Madhe kanë qenë gjithmonë një shembull i prodhimit audioviziv. Ka disa që kanë shënuar një para dhe pas, veçanërisht ato që u referohen produkteve të reja në data të caktuara siç janë Krishtlindjet. Gjatë gjithë vitit janë publikuar shumë spote të tjera reklamuese shumë më të shkurtra që synojnë të tregoni disa tipare ose opsione kryesore të produkteve. E fundit e botuar nga Apple i referohet lidhje jetike midis iPhone dhe Apple Watch. Kjo lidhje lehtëson disa funksione siç është mundësia e gjeni orën e humbur, qendra e komplotit të reklamës së re.

Gjeni iPhone tuaj falë Apple Watch: njoftimi i ri i Apple

Një iPhone i humbur gjendet lehtësisht. Relax, është iPhone + Apple Watch.

Reklama paraqet një burrë nga fshati, i cili ka pasur një ditë të gjatë duke grumbulluar kashtë. Ai vjen në shtëpi dhe nuk mund ta gjejë telefonin e tij por i shkon në mendje të shkojë te pirgu i kashtës dhe të kontrollojë nëse ora juaj lidhet me iPhone. Ndërsa lidhet, kjo tregon që pajisja duhet të jetë afër. Prandaj, aktivizoni funksionin 'Gjeni iPhone' dhe telefoni inteligjent fillon të bjerë me një paralajmërim. Protagonisti arrin në grumbullin e kashtës dhe gjen iPhone-in.

Modaliteti i natës në iPhone 12 dhe 12 Pro
Artikulli i lidhur:
Reklama e re nxjerr në pah fotografinë e Modalitetit të Natës iPhone 12 Pro

Apple Rights Watch

kjo funksion Essentialshtë thelbësore të tregohet lidhja midis të dy pajisjeve. Për funksionimin e duhur, është e nevojshme që iPhone të jetë afër për të siguruar që ai të lidhet me Apple Watch. Nëse nuk jeni afër, mund të shkoni te iCloud.com dhe të përpiqeni të luani një tingull në distancë pa pasur orën afër. Me këtë funksion përdoruesi ka kontrollin e pajisjeve të tyre në rast se ato humbin. Një reklamë që tregon një situatë ditore që çdo përdorues mund ta përsërisë çdo javë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.