Apple ofron shërbim për të aplikuar mbrojtës të ekranit iPhone në Japoni

 


iphone i prishur

Apple do të fillojë të ofrojë një shërbim profesional për tu instaluar mbrojtës ekrani për iPhone në dyqanet e tyre fizike. Për momentin, shërbimi është tashmë i disponueshëm në dyqanet e Apple në Japoni, kështu që çdo përdorues japonez që ka frikë për sigurinë e ekranit të iPhone të tyre (dhe, ndoshta, iPod Touch) tani mund të afrohet te çdo dyqan zyrtar i Apple dhe të kërkojë duar profesionale për të vendosur një mbrojtës në pajisjen tuaj.

Deri më tani, punonjësit e Apple Store nuk mund të instalonin ndonjë mbrojtës në panelet iPhone, por tani e tutje ata do të jenë në gjendje ta bëjnë këtë me mjete të dizajnuara posaçërisht që do të sigurohen nga marka Belkin, me të cilin kompania Cupertino ka partneritet për të ofruar këtë shërbimi Mjeti i zgjedhur nga Apple ka qenë Belkin TruClear Pro, për të cilat keni më shumë informacion pas prerjes.

Belkin Trueclear

Siç mund ta shihni në videon e mëposhtme, një punonjës i përgatitur për të do të vendosë një plastikë mbrojtëse në ekranin e iPhone. Për ta bërë këtë, ky punonjës do të pastrojë plotësisht iPhone me mjete speciale për të vendosur më vonë plastikën në të. Nuk duket si një procedurë shumë e vështirë, por është e qartë se blerja e mjeteve për të vendosur vetë plastikën nuk do të ishte fitimprurëse. Në çdo rast, çmimi ekuivalent i të gjithë punës varion midis 17 dhe 33 €, të paktën në Japoni. Nuk mund të themi se është i lirë, por çfarë është kur bëhet fjalë për Apple?

E vetmja gjë pozitive në lidhje me këtë sistem është se plastika do të jetë perfekte dhe pa lënë asnjë flluskë, por për atë çmim mund të jetë me vlerë të shtoni një gotë të zbutur që, megjithëse nuk duket aq mirë estetikisht, gjithmonë do të mbrojë më shumë sesa një fletë plastike. Çështja është se për momentin është në dispozicion vetëm në Japoni. Kur është i disponueshëm në vendin tuaj, a do të konsideronit të përdorni këtë shërbim të ri të ofruar nga Apple apo mendoni se nuk ia vlen? Ne ju lëmë me video.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Paul dijo

  asgjë nuk ndodh ... Unë do të mbaj mbrojtësin tim të xhamit ... $ 3 ... edhe nëse duhet ta ndryshoj atë 10 herë në vit ... shumë shfaqje për të vendosur mbrojtësin ...

 2.   joancor dijo

  Këtë mëngjes ata ma vunë në Maquinista de Barcelona Appstore, model me shkëlqim 24 euro, model 17 mat. Ka qenë e përsosur dhe e vërteta është shumë cilësore. Soshtë aq e qartë sa duket si qelq.

 3.   Manu dijo

  Por nuk është qelqi. Bie dhe lamtumirë ekran