Apple azhurnon AirPods në versionin 3.5.1

Pa asnjë zhurmë, pa pritur ndonjë beta të iOS dhe madje pa u njoftuar me një shënim të vogël në Qendrën e Njoftimeve të iPhone tonë, Apple sapo ka azhurnuar AirPods në firmware 3.5.1. Përditësimi ndodh plotësisht në sfond pa ndërhyrjen e përdoruesit, dhe ne nuk kemi ndonjë shënim nga Apple që tregon se çfarë ndryshimesh sjell.. Ajo që ka sjellë, të paktën në rastin tim, është detyrimi për t'i rivendosur ato pas azhurnimit në mënyrë që të funksionojnë si duhet.

Për të zbuluar nëse versioni i AirPods tuaj është tashmë i azhurnuar apo jo, duhet të shkoni në menunë Cilësimet e iOS dhe te Përgjithshëm> Informacion, versioni i firmuerit të AirPods tuaj do të shfaqet në pjesën e poshtme, e cila në këtë rast duhet të tregojë 3.5.1, për sa kohë që ato janë të lidhura me pajisjen tuaj siç është e dukshme. Në rast se nuk është azhurnuar ende në këtë version, duhet të keni kujdes vetëm t'i vendosni pranë iPhone, të hapni kapakun e kutisë së tij në mënyrë që të lidhen dhe të lënë disa minuta për të parë nëse azhurnimi ndodh automatikisht.

Pas azhurnimit, kam vërejtur që AirPods e mi kishin më shumë probleme duke u lidhur me iPhone tim automatikisht, si dhe që luajtja nuk u ndal kur hiqa njërën prej tyre, siç duhej. Shkëputja e tyre plotësisht nga iPhone dhe rivendosja e tyre para se t'i lidhni përsëri duket se ka qenë zgjidhja e këtij problemi tani për tani. Ne do të shohim nëse Apple ka përmirësuar një nga aspektet për të cilat u ankuan shumë përdorues: një konsum i tepërt i baterisë me AirPods në qetësi, brenda kutisë së tyre, duke rezultuar në baterinë e aparatit që të mos zgjasë më shumë se 3 ditë madje pa i përdorur. Një problem tjetër që shkaktoi ndërprerjen e thirrjeve kur përdorni AirPods si pa duar është përsëritur gjerësisht nga përdoruesit. Nëse ka ndonjë lajm për atë që përfshin ky azhurnim i firmuerit AirPods, ne do t'ju informojmë menjëherë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.