Apple përgatitet të nisë një pajisje të re locator

Ata mbeten kaq vetëm tetë ditë në mënyrë që të mund të shohim përsëri të gjithë stafin e Cupertino të udhëhequr nga Tim Cook në Keynote në Shtator. Një konferencë kryesore, më 10 shtator, në të cilën do të shohim modelet e reja të iPhone që kaq shumë thashetheme kanë sjellë këtë verë, modelet e reja të Apple Watch, premierën e shërbimeve të reja dixhitale të kompanisë dhe premierën e produkteve të reja. pajisjet e kompanisë sonë.

Një Keynote i parashikueshëm në një farë mënyre, dhe efekti surprizë që pamë në Keynotes të Steve Jobs ka humbur, ne tashmë dimë praktikisht gjithçka që ata do të fillojnë për shkak të të gjitha rrjedhjeve që kanë ndodhur praktikisht që nga viti i kaluar. Dhe sot ne ju sjellim atë të fundit (tani për tani) ... Edhe pse është e vërtetë që mund të jetë një Edhe nje gje, ka folur për këtë për disa kohë: Apple do të nisë pajisjet locator në mënyrë që ne t'i bashkojmë ato në çdo objekt që duam të lokalizojmë. Kemi më shumë detaje dhe dimë se si mund t'i përdorim ato. Pas kërcimit ne ju tregojmë më shumë ...

Ju mund ta shihni atë në imazhin që kryeson këtë postim, dhe në atë mbi këto rreshta. Apple ka menduar nisni këtë rreth të vogël në treg që ne mund ta kontrollojmë falë aplikacionit të rinovuar Search My. Disa afishe, ose pajisje dockable të ngjashme me ato të markës Tile që do të kishin një bateri e vogël dhe një çip me Bluetooth. Falë këtyre ngjitjeve ne mund të lokalizojmë çelësat, çantat e shpinës ose çdo objekt që duam të kemi të kontrolluar.

Me pak bateria e qelizave të monedhës do të furnizonte një çip Bluetooth Unë do të përdorja ndonjë pajisje që ai kishte rreth tij për të komanduar pozicionin e tijGjeni aplikacionin Tim. Aty do të shohim një skedë të re të quajtur Artikuj, ose Objekte, ku mund të shohim në hartë pozicionin e çelësave, valixheve tona, etj ... Ne madje mund të rregullojmë mënyrën se si ato shfaqen në hartë siç mund ta shihni në imazhin e mëparshëm .

¿Si do ta lokalizojmë një pajisje kaq të vogël Kur takohemi në vendndodhje? Apple do të kishte menduar të përdorë realiteti i shtuar duke na treguar një tullumbace në pikën ku ndodhet. Pajisjet shumë interesante të vendndodhjes që mund të jenë shumë të suksesshme nëse ofrohen me një çmim të arsyeshëm. Do të shohim se çfarë na mësojnë të martën 10 ...


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Alexander dijo

  Shumë, shumë interesante. Teknologjia e aplikuar nga Pllaka është shumë interesante. Dhe nëse kësaj i shtoni atë që përmendni me realitetin e shtuar, do të ishte perfekte që me kamerën të jeni në gjendje ta lokalizoni atë shumë më lehtë.
  Somethingshtë diçka që nuk do të hezitoja ta fitoja, pa asnjë dyshim.