Apple paralajmëron se iPhone 7 Jet Black i ri mund të pësojë mikro-abrasione në dizajnin e tij

iphone 7 jet i zi

D-dita arriti, ose unë ditën, dita iPhone 7 Dita Hyrëse, iPhone që shumë prisnin ... Një iPhone që vjen për të rinovuar gamën e telefonave inteligjentë të djemve të bllokut: kamera të reja (një aspekt shumë i kujdesshëm nga Apple në kohët e fundit), rezistenca ndaj ujit (bëni kujdes me ata që mendojnë për zhytja me iPhone tuaj të ri 7), procesori më i mirë, ekrani ... Risitë e pafund të brendshme dhe të jashtme: ka ngjyra të reja në dispozicion!

Por po kjo është një gjë që ata nuk na e kanë thënë në Keynote… Shumë prej jush do të kenë pasur dhëmbë të gjatë me ngjyrën e re të iPhone 7, ngjyra e re Jet Black. Një version i ri në të zezë me shkëlqim, a alumini i anodizuar dhe i lëmuar që e bëjnë iPhone 7 të duket me të vërtetë si një smartphone i nivelit të lartë. Po me të vërtetë, Apple tashmë na paralajmëron se kjo ngjyrë e re, ose dizajni, mund të paraqesë mikro-abrazione me përdorim ...

mikro-abrazione iphone 7 jet e zezë

Siç mund ta shihni në pamjen e mëparshme të ekranit, ne ju tregojmë nëndeksi i mikrositit të prezantimit të iPhone 7 disa shënime ku na paralajmërojnë sa vijon:

Përfundimi i iPhone 7 në e zezë me shkëlqim është rezultat i një procesi të kujdesshëm të anodizohet dhe lëmohet në nëntë hapa. Sipërfaqja e saj është po aq e fortë sa produktet e tjera të anodizuara të Apple, por mund të paraqesë mikro-abrazione të lehta me përdorimin. Nëse kjo ju shqetëson, ne ju rekomandojmë që zgjidhni një nga rastet e shumta në dispozicion për të mbrojtur iPhone tuaj.

një duke paralajmëruar që nga këndvështrimi im është i papranueshëmPse duan të na joshin me këtë ngjyrë të re nëse na paralajmërojnë ta mbrojmë me një mbulesë ... Pse duam iPhone 7 Jet Black të ri nëse asgjë nga kjo ngjyrë e re nuk do të shihet me një rast?. Epo po, ju do të shpenzoni 879 € për versionin iPhone 7 Jet Black ose 1019 € për versionin iPhone 7 Plus në Jet Black, që të duhet të blini një kasë që fsheh këtë ngjyrë dhe e mbron atë nga mikro-abrasionet ... Ne do të shohim se çfarë do të ndodhë me ekspozimin e iPhone në Dyqanin Apple pasi të preken nga mijëra njerëz ...


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

12 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Frank Soto dijo

  Apple shtrihet në iPhone 7 !!!!

  https://i.imgsafe.org/07adf76e3b.png

  1.    U betova dijo

   Mësoni të lexoni.

 2.   Mori dijo

  Ka disa opsione:
  1.- mos i vendosni mbulesë dhe rrezikoni: dëshironi që ajo të shihet
  2.- ju blej një mbulesë transparente (ose lloji që shkon vetëm nëpër skajet, si parakolp?)
  3.- zemërohuni dhe thoni se nuk e blini atë në atë ngjyrë sepse për ta mbuluar, më mirë blini një tjetër.

  Unë kisha një iPhone 4s të bardhë dhe më dukej më i bukur se ai i zi. Unë përfundova duke e mbrojtur atë me një mbulesë të zezë me tre pjesë nga marka "griffin" ose diçka e tillë ...
  Motra ime më tha se për ta vendosur atë mbulesë, ishte më mirë ta kisha blerë në të zezë. Argumenti i tij më dukej dhe vazhdon të duket absurd. E di se çfarë ka nën mëngë, dhe kur e heq nga mënga, më pëlqen. Gjithashtu, unë gjithmonë kam ndryshuar mëngë, madje edhe faza me mëngë dhe faza me të.
  E njëjta gjë ndodh me këtë ngjyrë të zezë. Ju mund të zgjidhni opsionin që dëshironi, por 3 më duket absurde, nëse më pëlqen diçka në një farë mënyre dhe do ta blej, e blej ashtu siç më pëlqen. Pikë

  të fala

 3.   Paul dijo

  Unë kurrë nuk i kuptova njerëzit që ankohen pa ndonjë arsye. Nëse diçka nuk ju pëlqen, është e lehtë, mos e blini. Nëse diçka është e shtrenjtë dhe nuk keni para të mjaftueshme, mos e blini.
  E kuptoj që është një uebfaqe me lajme dhe të gjithë mund të komentojmë, por një nivel i caktuar i intolerancës dhe ankesave të tepërta kufizojnë marrëzinë hahaha
  Ata prej nesh që mund të blejnë iPhone-in e ri 7, shijojeni! Shijoni! 🙂

 4.   Alexander dijo

  Nuk më pëlqen e vërteta që ata vazhdojnë me këtë trend të diferencimit aq shumë të një modeli iPhone nga tjetri. Meqenëse, gjithmonë më e mira, bartet nga versioni Plus:

  Po për ata prej nesh që duam teknologjinë Plus në modelin 4,7?
  Do të duhet të presim për një mrekulli ...

  Sa i përket përfundimit, është sikur do të thosha shumë (Jet Black). IPhones tashmë janë jashtëzakonisht delikate. Nuk dua ta imagjinoj nëse do të biem!
  Ai do të duhej të më vriste, fjalë për fjalë.

  AirPods, për mua, nuk më kanë pëlqyer. Dizajni i saj më duket shumë i përafërt. Shumë teknologji brenda por, nga jashtë, ato duken si ato të zakonshmet (EarPods) por pa kabllo ... Nuk më pëlqyen fare.

  Sa i përket orës, ajo është e jashtëzakonshme, dhe me versionin Nike Plus. Një perlë e vërtetë!

  Në lidhje me pjesën tjetër, unë isha i lumtur për pak ...
  Macët as nuk shikonin.

  Versioni i iPad Air siç ishin tashmë? Turp

  IPod-et, pak nga pak, po vdesin. Do të ishte mirë nëse ata do të largoheshin nga versioni i lehtë, si Shuffle. Kjo është ajo që unë mendoj, do të ishte më e mira.

  Unë gjithashtu e kuptoj se do të kishte qenë shumë e gjatë nëse ata do të kishin prezantuar gjithçka, por hej.

  Përshëndetje!

 5.   Juan Jezus dijo

  Njeri, nëse doni ta bëjnë atë nga vibraniumi që nuk gërvishtet, por prisni, nëse Wolverine me adamantiumin e tij ose mburojën e Kapiten Amerikës do ta godiste atë, do të gërvishtet gjithashtu !!! Çfarë mashtrimi. Le të jemi seriozë, ju nuk mund të bëni diçka të pathyeshme ose të merrni shenja me përdorim.

  1.    Jezu dijo

   Ju nuk keni pasur iPhone 5 të zi, apo jo? Ishte një turp dhe kjo është arsyeja pse ata morën hapësirën gri me 5s

   1.    Imazhi i mbajtësit të vendit Rafael Pazos dijo

    Dhe për shkak se kam pasur hapësirën e zezë iPhone 5 për dy vjet pa kasetë dhe me xham të zbutur, kur diçka kushton para, ju kujdeseni për të dhe unë u kujdesa për iPhone tim 5 dhe e shita për 300 për të blerë 6.

    Nëse kujdeseni mirë për një material, nuk ka pse të gërvishtet, si ngjyra ime e artë iPhone 6, gati dy vjet pa mbulesë dhe me xham të zbutur dhe është e pacenuar !!

    Kur kujdesesh për diçka tregon ...

    1.    Jezu dijo

     A mendoni se ata e morën hapësirën gri rastësisht?

     Edhe unë i trajtoj mirë gjërat, por edhe i përdor.

     Një celular është një pajisje për t'u përdorur vazhdimisht, për ta përdorur atë në vende ose situata të ndryshme It .. Nuk është një kukull prej porcelani.

     Ju siguroj që unë njoh dhe kam parë njerëz që kujdesen për të dhe presin dhe i tregojnë vetes aluminin. Si mendoni, pse ata po e reklamojnë këtë me jet të zi?

     Dhe e përsëris përsëri, i ndryshoj çdo vit dhe ato janë gjithmonë pothuajse të pastra.

     Por Iphone 5 ishte delikat dhe pajisjet e karikimit janë mbeturina. Luftime të mira që kam pasur me Apple. Kabllot e vetme që më qërojnë, ato të Iphone, Ipad ose Macbook.

    2.    Xavi dijo

     Shtë e pamundur për ju të keni një iPhone 5 të zi hapësinor pasi që ngjyra dhe fundi nuk dolën deri në 5S precisely .. pikërisht sepse deri atëherë iPhone i zi "normal" u gërvisht me lehtësi.

 6.   Alexander dijo

  A bëri dikush një sondazh për të gjetur numrin mesatar të njerëzve që përdorin celularin e tyre pa mbrojtje?

 7.   Carlos dijo

  Shumë ankohen për "cenueshmërinë" e IPhone 7 Jet Black. Vetëm një fjalë "Madhështore". Apple ka qenë gjithmonë e njohur për produktet e saj të shkëlqyera. Ata mund të thonë atë që duan, ta kritikojnë, unë e pranoj, por një e vërtetë është e pamohueshme, Apple ka qëndruar në preferencën e më kërkueses për një kohë të gjatë dhe me këtë, më besoni, do të vazhdojë të jetë. Më pëlqen shumë të përdor produkte të Apple, është një përvojë afër shijimit të një pjate të shkëlqyeshme. Një nga magjepsjet e mia është të kërkoj rastin ideal për pajisjet e mia. Përvoja e zgjedhjes dhe gjetjes së asaj që përputhet në mënyrë të përsosur, ndërsa e bën iPhone të duket elegant, i stilit të lartë. Padyshim, ekziston një mbrojtje për çdo rast, madje edhe për personalitetin e secilit përdorues. Kështu mund të gjejmë nga mbulesa klasike (ose mbrojtja), pa aq shumë detaje, përmes atyre elegante prej lëkure (tip portofoli), deri tek ato ekstreme me çertifikim të gradës ushtarake për përdoruesit që pëlqejnë aktivitete në natyrë dhe nuk duan të shkëputen nga iPhone i tij (unë jam njëri prej tyre). Mund të them vetëm që tashmë dua që ajo të arrijë në Meksikë për të pasur mundësinë ta admiroj dhe pse jo? Bleni atë, jam i sigurt se do të jetë një makinë e bukur për dhuratat e Krishtlindjeve. Dhe ata që e blejnë atë, kujdesen për të dhe e shijojnë atë, do të kalojnë momente të mrekullueshme me këtë smartphone të bujshëm.