Apple prezanton Apple Watch Series 3 të ri

Pas një hyrje të shkurtër në watchOS 4 dhe lajmet e tij, ata më në fund kanë njoftuar të priturat Apple Watch Seria 3. Një nga risitë kryesore është ekzistenca e lidhja, me të cilin mund të lëmë celularin dhe t'u përgjigjemi mesazheve ose telefonatave nga vetë Apple Watch, ose të kryejmë detyra të tjera të pavarura nga iPhone.

Apple Watch Series 3 ka një çip të ri W2 gjë që lejon që pajisja të jetë shumë më e shpejtë. Në rastin e lidhjes WiFi, do të jetë një 85% më shpejt sesa paraardhësi i tij Apple Watch Series 2. Përmirësimet e W2 shkojnë edhe në lidhjen Bluetooth. Kjo lejon që pajisja të jetë a 70% më shpejt se gjenerata e mëparshme.

Një teknologji brutale për Apple Watch Series 3

Prania e lidhjes ka qenë një sfidë inxhinierike dhe për të ruajtur të njëjtin raport madhësie si gjenerata e mëparshme ata kanë vendosur të përfshijnë a Sim virtual (Do të shohim se si do të konfigurohet) me të cilën mund të kryejmë detyra të pavarura në iPhone siç janë marrja e thirrjeve, përdorimi i Siri apo edhe përgjigjja e mesazheve pa lidhje direkte me iPhone-in tonë.

Një avantazh tjetër që lidhet me pajisjen është se nëse ndahemi shumë nga iPhone, në aplikacion Shiko për miqtë e mi, Apple Watch do të vendoset në vend të iPhone në fjalë. Ato gjithashtu janë përfshirë rripa të rinj najloni dhe të tjerët ekskluzivë për Apple Watch Nike +. Shumëllojshmëria e ngjyrave është zgjeruar duke rritur mundësinë e personalizimit të Apple Watch.

Dizajni i Apple Watch Series 3 ruhet në lidhje me Apple Watch të tij të mëparshëm: alumini dhe çeliku. Në vend të kësaj, Edicionet e reja Apple Watch janë mbledhur me një material të ri qeramik me ngjyrën e tij të re gri të errët. Versionet me lidhje janë të diferencuara nga ekzistenca e një pike të kuqe në Digital Crown dhe dora e kuqe në numrin e Apple Watch.

Apple Watch Series 3 do të shitet në dy modele: me lidhje qelizore ose pa lidhje celulare. Do të lançohet më 22 shtator dhe çmimet janë në imazhin që shihni sipër këtyre linjave. Apple Watch pa lidhje do të jetë i disponueshëm në 26 vende, ndërsa modeli tjetër vetëm në 14. Çmimi i Seria 2 zbres në $ 249, një çmim i shijshëm për një teknologji disi të prapambetur.

Mbani në mend se kjo SIM Virtual ka një kontratë me operatorët e zakonshëm. Në Spanjë ende nuk është arritur një marrëveshje, por ata kanë njoftuar se do të përpiqen të arrijnë përdoruesit maksimalë të mundshëm. Nga ana tjetër, duhet theksuar se AirPods së bashku me Apple Watch Series 3 ato mund të jenë një kombinim perfekt për të lënë iPhone në shtëpi. Vazhdojmë me fjalën kryesore!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Jorge dijo

  Nuk e di nëse kam të drejtë, por ajo që bie është çmimi i Serisë 1. Nga ajo që tregohet në faqen Apple, Seria 2 nuk është më e disponueshme, duke qenë vetëm Seritë 1 dhe 3 për shitje.

 2.   Toni Cortes dijo

  Unë jam akoma shumë i kënaqur me Serinë time 1. Vitin e kaluar më shpëtoi jetën.