Apple Pay Spain tani në dispozicion në CaixaBank dhe Imaginbank

Në Spanjë ne jemi ankuar për "ekskluzivitetin" që Banco Santander ka mbajtur me Apple Pay për gati një vit. E gjithë kjo pavarësisht nga fakti se ka banka të tjera shumë ose më shumë të njohura, gjë që ka shkaktuar shqetësime të mëdha në mesin e përdoruesve të iOS në Spanjë për shkak të zhvillimit dhe zgjerimit shumë të ngadaltë që Apple Pay ka pasur, megjithatë sot kemi një lajm të mirë.

Pavarësisht nëse jeni klient i CaixaBank ose Imaginbank (filial dixhital i CaixaBank), mund të shtoni kartën tuaj të kreditit në Apple Pay Wallet tuaj tani. Duket se Apple më në fund po përpiqet të trajtojë përdoruesin në Spanjë në të njëjtën mënyrë që trajton të tjerët.

Nëse dëshironi të shtoni kartën tuaj CaixaBank ose Imaginbank në Wallet, thjesht klikoni në këndin e poshtëm djathtas, ku mund të shtoni Libra të reja Passbook për shembull, dhe mund të zgjidhni të lexoni kartën tuaj përmes kamerës iPhone ose të futni të dhënat manualisht. Në të njëjtën mënyrë, CCV do të duhet të futet plotësisht manualisht si një masë sigurie. Pastaj do t'ju japë dy mënyra të pranimit të përdorimit të Apple Pay: përmes mesazhit me tekst (SMS) ose përmes verifikimit që ju lejon të aktivizoni aplikacione të ndryshme.

Sido që të jetë, Apple më në fund ka zgjedhur të lejojë Apple Pay të ndjekë rrjedhën normale të zhvillimit, aq sa më në fund ata do të zgjedhin ta përdorin atë në një bankë që është rastësisht ajo me më shumë ATM në dispozicion në të gjithë Spanjën dhe që gjithashtu lejon tërheqjen e parave nga ATM-të tuaja përmes NFC. Kjo është mënyra se si Apple Pay afrohet me CaixaBank dhe Imaginbank, çfarëdo karte që keni në dispozicion me këto dy njësi, Mos humbni më shumë kohë, shtojeni atë në Apple Pay dhe zbuloni epokën e re të pagesave pa kontakt.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Toni dijo

  Nëse jeni në ios 10 dhe dëshironi të futni kartën, ajo ju tregon që të azhurnoni ose nanai. nëse ose nëse duan të na vendosin iOS 11.

 2.   Robert dijo

  Edhe viza e Gazit Natyror të Fenozës në La Caixa nuk duket si e tillë, një turp.

 3.   Walter dijo

  Ose Caixabank i Ikea