Apple prezanton serinë e re Apple Watch 7

Apple sapo prezantoi gjenerata e re e Apple WatchMe Seria e re 7 është tashmë një realitet dhe ne ju tregojmë të gjitha lajmet e saj.

Ekrani i ri përfshin më shumë hapësirë ​​me një reduktim të skajeve, duke arritur një efekt në skajet e lakuara që ekrani duket se shtrihet në metalMe Alsoshtë gjithashtu një ekran më i ndritshëm, me ngjyra më të gjalla. Dhe e gjithë kjo me një rritje minimale në madhësinë e orës. Kjo do t'ju lejojë të lexoni mesazhe dhe email shumë më mirë sesa në modelet e mëparshme.

Ka edhe numra të rinj për këtë model të orës, duke përfituar nga ekrani më i madh me efekte në skajet e lakuara që janë vërtet spektakolare. Apple gjithashtu ka përmirësuar qëndrueshmërinë, me një gotë më të fortë me certifikim IP6X, dhe është gjithashtu i papërshkueshëm nga uji (WR50).

Bateria e tij vazhdon të zgjasë një ditë të plotë, me një shpejtësi karikimi që është 33% më e shpejtë. Karikimi i shpejtë ju lejon të ngarkoni 8 minuta për t'ju dhënë 8 orë monitorimi gjatë gjumit.

Nuk ka pasur ndonjë ndryshim në dizajn, siç u njoftua në thashethemet që kemi publikuar muajt e fundit. Pra, shiritat e vjetër duhet të mbeten të pajtueshëm me këtë model të ri. Materialet në dispozicion mbeten të njëjta (alumini, çeliku dhe titani) me ngjyra të ndryshme në secilin modelMe Tani në modelet e Aluminit kemi një hapësirë ​​gri dhe një të zezë, përveç rozë, blu dhe të kuqe. Në modelet e çelikut kemi ngjyrat argjendi, e zezë dhe ari, dhe në titan kemi hapësirë ​​gri dhe të zezë.

Asnjë ndryshim i sensorit ose veçori të reja shëndetësore nuk janë njoftuar. Po, modelet Nike janë prezantuar me rripa të rinj që përfshijnë logon e markës sportive. Do të jetë në dispozicion më vonë për blerje, pa një datë të caktuar. çmimi i tij do të fillojë nga 399 dollarë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.