Apple promovon App Store të ri në spotet e saj të reja

Ne tashmë kemi midis nesh iOS 11 i ri, sistemi i ri operativ për pajisjet mobile nga Apple. iOS 11 ka sjellë me vete shumë veçori të reja, disa më të dukshme se të tjerat, por e vërteta është se me çdo azhurnim të ri të iOS fitojmë veçori me iPhone ose iPad. Por pa dyshim, iOS 11 na sjell rinovimin e App Store, një nga shtyllat e ekosistemit iOS që sapo është rinovuar plotësisht.

Ka shumë njerëz që, megjithëse kanë një iPhone, nuk dinë të përdorin App Store, ose të paktën nuk janë të zellshëm për të hyrë për të kontrolluar aplikacione ose azhurnime të reja. mollë e di atë dhe sapo lëshuan të reja spote për të promovuar këtë App Store të ri. A App Store që tani do të funksionojë si "revistë" ose blog, ku do ta shohim lajmet dhe mendimet e redaktorëve nga Cupertino. Pas kërcimit, ne ju tregojmë këto spote të reja me të cilat mund të mirëpritni App Store të ri ...

Siç mund ta shihni në pikat e para, Apple nxjerr në pah detajet e seksioni i ri «Sot» nga App Store, një seksion i ri ku çdo ditë do të shohim lajme nga App Store, udhëzime mësimore, histori zhvillimesh, lajme pa fund interesante që padyshim do të na bëjnë të kalojmë pak më shumë kohë në App Store. Të gjithë të organizuar në një karta komode që mund t'i hedhim poshtë në varësi të faktit nëse ato na duken interesante apo jo.

Dhe jo vetëm kaq, Apple ka publikuar video të lajmeve të saj më të fundit, disa prej të cilave mund t'i shihni që kur u lëshua iOS 11. Nga rruga, që nga fillimi i iOS 11, ky seksion i lajmeve ka qenë azhurnimi i përditshëm, një iniciativë e shkëlqyer që na sjell informacione të dorës së parë. Po me të vërtetë, duhet të shihni se sa përmbajtje sponsorizohet, domethënë, nëse zhvilluesit paguajnë për të pasur lajmet e tyre në këtë pjesë ... Gjëja logjike do të ishte që jo, në atë mënyrë do të kishim një përmbajtje me cilësi më të lartë, por në fund të fundit nuk duhet të harrojmë se do të ishte një e tërë biznes për Apple ...


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Bastis dijo

  Në App Store të ri, lista e dëshirave është zhdukur, apo jo? ...

  1.    Ignacio Sala dijo

   Duket në atë mënyrë, as unë nuk e gjej atë mundësi.