Apple punëson disa specialistë në botën e motorëve

porritt

Dreamndrra e makinës Apple është ende mjaft e vlefshme, sa herë që fshihen më pak kur bëhet fjalë për ta bërë mjaft të qartë se ata janë mjaft të interesuar për teknologjinë e automjeteve në Cupertino. Dhe për këtë lloj gjëje, Apple gjithmonë ka dashur të rrethojë veten me më të mirën, kështu që ata nuk ndalen të punësojnë ish-punonjës të rinj të kompanive të tjera të njohura të automatizmit, pavarësisht nga fakti se drejtuesit e lartë të disa kompanive e konsiderojnë atë mjaft të bezdisshme. Kështu që, lajmi i fundit është se Apple ka punësuar një ish-punonjës të Tesla Motors dhe Aston Martin për të punuar në Apple Car.

Drejtori i Përgjithshëm i Tesla Motors me shaka e quan Apple "varrezat e Tesla" sepse ai thotë se ata punësojnë punonjës të cilët më parë kanë pushuar nga puna. Megjithatë, ajo që ai nuk e përmend shpesh është se stafi inxhinierik në Tesla Motors po zvarritet me ish-punonjësit e Apple shumë më pak nga ish-punonjësit e Tesla Motors që Apple ka punësuar për selinë e saj në Cupertino. Tani ai po hakmerret përsëri në Cupertino, dhe është se ata kanë punësuar një Zëvendës President të Tesla të Inxhinierisë së Automjeteve, i cili më parë ka punuar si Kryeinxhinier në Aston Martin.

Kjo fillon të jetë e qartë se Apple është i interesuar, Chris Porritt është i zgjedhuri, duket se Apple dëshiron të ketë kampionatin më të mirë të këtij projekti të rëndësishëm në mënyrë që asgjë të mos shkojë keq. Afati i fundit siç e thamë tashmë është viti 2019 me një datë nisjeje në 2022, megjithatë, duket se mund të ngadalësohet ndjeshëm. Porritt ka pasur një karrierë të gjatë në Mbretërinë e Bashkuar, duke filluar si praktikant në Land Rover, ku përfundoi si Inxhinier Kryesor, për të përfunduar në Aston Martin si Kryeinxhinier deri në 2013 nga 1997, një njohës i vërtetë i automjeteve më të mira në botë. Në fakt Aston Martin është për makinat se çfarë është Apple për teknologjinë, dizajnin, cilësinë dhe fuqinë në një shishe të bukur.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.