Apple punon me LG Innotek për një iPhone me kamerë 3D për vitin 2017

Kamera IPhone 7 Plus Megjithëse kamera e iPhone 7 Plus është një hap i madh përpara, më duhet të pranoj se isha paksa i zhgënjyer për dy arsye: lentet makro kanë një hapje aq të ulët sa funksionon vetëm nëse ka shumë dritë dhe ato nuk paraqiten çdo gjë që do të lejonte simulimin 3D. Por, sipas informacionit nga një medium aziatik që ka qenë botuar në Patently Apple, kjo Kamera 3d Do të jetë një nga pikat e forta të iPhone që Apple do të paraqesë në rreth 10 muaj.

Informacioni siguron që Apple po punon me LG Innotek për të zhvilluar një modul kamera që do të lejonte foto 3D. Kjo aparat fotografik 3D për të cilin të dy kompanitë do të punonin do të arrinte të paktën një model iPhone që do të paraqitet në 2017, gjë që tashmë mund ta imagjinojmë se çfarë do të thotë: në rastet më të mira, do të jetë vetëm në iPhone 8 Plus; në rastin më të keq, do të jetë vetëm në një model të tretë të nivelit më të lartë që do të ishte gjithashtu ai që do të vinte me një ekran OLED dhe, ndoshta, një dizajn më novator.

Kamera 3D mund të vijë në iPhone në 2017

Burimet sigurojnë se «Apple tani po studion se si të zbatojë teknologjinë e saj të kamerës 3D në kamerën smartphone të LG Innotek. Ndërsa LG Innotek gjithashtu ka kamerën e vet 3D dhe teknologjitë e ngjashme, bashkimi i forcave mund të paguajë diku vitin e ardhshëm.".

Apple bleu fillimin LinX në prill të vitit të kaluar për 20 milion dollarë, një kompani që kishte teknologjinë për të shtuar më shumë thellësi në fotografi duke ndarë imazhin dixhital në tre skenarë.

Ashtu si shikimi i njeriut, marrja e fotove 3D kërkon një sy ose lente të dytë. LG Innotek është furnizuesi i vetëm i Apple për kamerat e dyfishta iPhone 7 Plus. Një nga arsyet pse njerëzit e Cupertino mund t’i kishin besuar LG-së është se kompania tashmë ka përvojë në këtë fushë, pasi ata tashmë kanë filluar Optimus 3D në 2011. Sipas mendimit tim, unë gjithmonë kam menduar se ai telefon ishte shumë inovativ, por që ata nuk dinin si ta shisnin, diçka që unë imagjinoj Apple do ta bëjë shumë mirë kur të vijë koha.

E vërteta është se iPhone i vitit 2017 premton, dhe informacioni i ri që siguron se do të ketë një aparat fotografik 3D shton më shumë karburant në një zjarr që tashmë dukej se ishte mjaft i ndezur. Shpresojmë që iPhone 8 të mos zhgënjejë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.