Apple po punon për një Pro Display që do të përfshijë një procesor A13

Pro Display XDR i Apple befasoi vendasit dhe të huajt në atë kohë, në fakt ishte mish meme për të parë ata që merrnin pjesë në Keynote duke fotografuar ekranin dhe mbështetjen e tij, i cili shitet veçmas dhe kushton shumë më shumë sesa kushdo tjetër duhet të paguajë për diçka të tillë. Sidoqoftë, duhet të ketë patur ndonjë sukses kur Apple duket se ka ide për të ardhmen për këto lloje të produkteve.

Kompania Cupertino tashmë është duke punuar në një version të rinovuar të Apple Pro Display XDR që do të përfshijë një procesor A13 brenda, Çfarë lajmi do të jeni në gjendje të na ofroni?

Ky informacion është publikuar së fundmi nga ekipi i 9to5Mac duke pretenduar se e ka marrë atë direkt nga zinxhiri i zhvillimit të produktit. Për momentin ky ekran është në një fazë shumë të hershme të zhvillimit të tij, por për arsye që janë ende të panjohura për analistët, ajo strehon një procesor A13 Bionic nga kompania Cupertino, Dhe ne mund të imagjinojmë se do të ketë diçka të bëjë me Mësimin Makineror ose Inteligjencën Artificiale në aspekte të caktuara, megjithatë, çfarë pozicioni aktiv mund të marrë një monitor në punën tonë të përditshme? Ne e kemi të vështirë të imagjinojmë se si Apple do të dëshironte të përtërinte në këtë drejtim.

Sidoqoftë, ju tashmë e dini thënien: Apple e ka bërë përsëri Edhe analistët e parë tashmë po supozojnë se ky procesor A13 Bionic mund të përdoret si një lloj eGPU në mënyrë që të përmirësojë performancën grafike të përmbajtjes së ofruar ose të përpunuar, duke e liruar dërguesin nga ngarkesa e punës, qoftë Mac ose iPad Pro. Kujtojmë që Apple Pro Display XDR aktual ka 32 inç dhe një rezolucion prej 6015 x 2284 me karakteristika HDR dhe LED të kalibruar në mënyrë të pavarur për ta bërë këtë monitor një nga më të mirët në treg për krijimin e përmbajtjes audiovizive.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.