Apple punon në pajisje të reja për shëndetin që do të mbërrijë në 2017

Shëndeti i iPhone 6 Apple Watch ishte pajisja e parë e Apple që u përqëndrua në shëndet, ndër të tjera, por duket se ata në Cupertino nuk duan ta lënë atë atje. News Daily Daily News, një prizë Tajvaneze, siguron që Apple po zhvillon një pajisje të reja për ndjekjen e shëndetit revolucionare dhe se kjo pajisje do të dalë në 2017. Sipas burimeve të mediave tajvaneze, ajo që ata lançojnë vitin e ardhshëm do të jetë një pajisje e gjeneratës së parë, kështu që supozojmë se nuk do të ketë asnjë lidhje me Apple Watch, të paktën me një model të ri.

Pajisja e re, e cila për momentin nuk është e qartë nëse do të vishej - edhe pse ka shumë të ngjarë - ose nëse do të ishte e pavarur nga iPhone, do të mblidhte të dhëna ditore personale nga përdoruesisiç janë pulsi, sheqeri në gjak dhe informacione të tjera. Ekipi shëndetësor i Apple, i udhëhequr nga Jay Blahnik, ka punuar në këtë projekt për rreth dy vjet ose, me fjalë të tjera, pak a shumë që kur u zbulua Apple Watch.

Apple vazhdon të punojë për të përmirësuar shëndetin e klientëve të saj

Pajisja e re Do të përdorja 3D Touch për të bashkëvepruar me të, kështu që ne mund të mendojmë se ai do të përdorë ekranin. Media tajvaneze gjithashtu thotë se softueri dhe hardueri i pajisjes do të punojnë së bashku në mënyrë perfekte. "Ideja revolucionare" e Apple mund të ketë lidhje me ushqimin tonë.

Nëse në të vërtetë është një pajisje për të ushqyer, gjëja më logjike është të mendosh se do të jetë një lloj MyFitnessPal, por shumë më i përparuar. Nëse e dini, aplikacioni është një kalorës, por janë përdoruesit ata që duhet të futin të dhënat manualisht. Gjithashtu, nëse duam një program të personalizuar, duhet të paguajmë abonimin premium. Nëse ideja që Apple ka qenë është aq revolucionare sa na thonë media tajvaneze, mund të flasim për një byzylyk - i cili gjithashtu mund të përdoret së bashku me Apple Watch - që do të kontrollonte atë që hamë për të na ndihmuar të ushqehemi më mirë. Çfarë do të ketë planifikuar Apple për vitin 2017?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.