Apple ridizenjon konceptin e iTunes me azhurnimin e saj të ri: iTunes 12.7

Kalimi i kohës po bën Apple ndryshon mënyrën se si ne i kuptojmë produktet dhe shërbimet. Në rastin e produkteve, ne jemi duke u mësuar të mos varet nga kabllot, dhe kjo shihet gjithashtu në iTunes (shërbimi me të cilin ne sinkronizuam pajisjet përmes kabllit).

Versioni i ri i iTunes, iTunes 12.7 është lëshuar dje, me shumë karakteristika të reja në lidhje me koncept kemi në lidhje me softuerin. Tani ai përqendrohet vetëm në përmbajtjen multimediale dhe heq seksionin Tones dhe të gjithë App Store, i cili do të jetë i pranishëm në pajisjet iOS.

iTunes 12.7 përqendrohet në përmbajtjen multimediale

Deri tani, iTunes ishte mjeti i lidhjes midis pajisjes iOS dhe Mac-ut tonë. Me kalimin e kohës, Apple ka bërë që të dy sistemet të jenë të pavarura, duke qenë në gjendje të mbajnë iDevice tonë pa u varur nga Mac. iTunes 12.7, është një shembull tjetër i projektit që Apple po kryen: iTunes vetëm për përmbajtje multimediale.

ITunes i ri fokusohet në muzikë, filma, shfaqje televizive, podcast dhe libra audio. Aplikacionet për iPhone, iPad dhe iPod touch janë ekskluzivisht të disponueshme në App Store të ri për iOS. Dhe App Store i ri e bën të lehtë marrjen, azhurnimin dhe riinstalimin e aplikacioneve, të gjitha pa Mac ose PC.

Dhe është logjike, Cila ishte dobia e të pasurit App Store në iTunes? Wasshtë përdorur për të shkarkuar aplikacione dhe më pas sinkronizuar ato me pajisjen tonë, por është logjike që të kesh një dyqan aplikacionesh në pajisjen iOS, gjithçka që lidhet me aplikacionet menaxhohet direkt nga atje.

Ndryshimet më të rëndësishme janë në heqjen e iTunes App Store, Migrimi i iTunes U në seksionin Podcast dhe heqjen e zileve. Nga ana tjetër, librat në Windows menaxhohen tani në iBooks; cfare ka me shume, radiot e internetit ato janë të vendosura në anën e bibliotekës muzikore.

Një tjetër nga tiparet e shkëlqyera është pajtueshmëria me iOS 11. Tani e tutje, ne mund të sinkronizojmë pajisjet me versionin më të fundit të mollës së madhe, edhe pse për momentin është në versionin Master i Artë dhe në një periudhë prove.

Për të qenë në gjendje të shijoni të gjitha këto tipare të reja të iTunes 12.7 duhet ta shkarkoni nga faqen zyrtare të internetit të mollës së madhe ose azhurnoni iTunes tuaj aktuale nga vetë programi.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

63 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Alba dijo

  Dhe nëse kam blerë tone që përdor dhe blej një iPhone të ri, si mund t'i "vendos" ato në terminalin e ri pa iTunes? Deri tani më duhej ta bëja atje, sepse parazgjedhur nuk i sinkronizonte ato.

  1.    Angel Gonzalez dijo

   Në iOS 11 mund t'i shkarkoni nga vetë pajisja.

   1.    ana silvia perez dijo

    Përshëndetje Engjëll, ju keni më shumë informacion se si i menaxhoni gjërat në këtë të re, unë e shoh këtë temë, por administratorët e internetit nuk thonë asgjë që mund të më bëhet, nëse do të doja

 2.   Paul dijo

  Në rastin tim, unë kam iPhone 7 Plus dhe përdor një aplikacion për të krijuar tone (iRinger), a do të thotë se nëse azhurnoj iTunes dhe sinkronizoj, a do t’i humbas të gjitha tonet e personalizuara që kam brenda iPhone 7 Plus?

  1.    Luani dijo

   Nëse tonet humbasin
   Unë e kam sinkronizuar pas azhurnimit dhe nuk ka asnjë mënyrë, tani ose i blejmë tonet nga appstore në itunes ose nuk janë të vlefshme
   Ne jemi jashtë pazarit

  2.    Jezus Karlos dijo

   Nëse e lexoj, ju keni të drejtë në fakt, iringer nuk është më në Apps Store mexico dhe nuk është në përputhje me iOS 11 ose ndonjë krijim të aplikacioneve vpn të toneve, shkarkime fotografish dhe Wallpapers live dhe whatssap nuk është i pajtueshëm me Syri ios 11 që vjen nga një poster, ne do të shohim nëse u jep atyre kohë para së martës 19 e cila është zyrtare

 3.   Korniza dijo

  Dhe në rast se keni një aplikacion që azhurnohet dhe dështon sepse versioni është i gabuar, si ta instaloj versionin e mëparshëm si shembull nëse whatsapp lëshon një version dhe dështon dhe duhen ditë për ta riparuar më parë, mund të ktheheni te versioni i mëparshëm, siç është bërë tani
  Një gjë tjetër nëse kam tone të krijuara nga aplikacione të përputhshme me ios 10 që nuk janë blerë nga iTunes, si t'i sinkronizoj nëse kjo pjesë nuk ekziston më
  Dhe për të qenë në gjendje të shkarkoni lojëra që marrin shumë si 3 ose 4 GB, duhet ta bëni atë nga iphone që merr 300 MB WiFi me fibra për gati 15 minuta në disa gjëra, ndërsa më parë përmes iTunes në PC vetëm 3 minuta
  Ju lutemi, redaktorët dhe komuniteti, na informoni se çfarë hapash duhet të ndërmarrim, ju lutemi ndihmoni ata me këto dyshime.
  Faleminderit shumë
  KJO SHT A SHKATQASRDHES nëse kaloj në një iPhone që vjen nga një Samsung Galaxy S8 plus android, kjo është për shkak se menaxhimi i të dhënave në Apple me iTunes ishte i përsosur dhe i rregullt, tani është një katastrofë si në Android
  Martohet gardhi

  1.    Luani dijo

   Nëse tonet humbasin
   Unë e kam sinkronizuar pas azhurnimit dhe nuk ka asnjë mënyrë, tani ose i blejmë tonet nga appstore në itunes ose nuk janë të vlefshme
   Ne jemi jashtë pazarit

 4.   Virginia dijo

  Dhe çfarë të bëj nëse nuk kam wifi në shtëpi, veçanërisht për të shkarkuar aplikacione dhe për t'i azhurnuar ato me ato që peshojnë dhe tani zënë vetëm 4g sepse e kam të sinkronizuar me kompjuterin e zyrës duhet të qëndroj dhe të jetoj në punë

 5.   JEZUSI dijo

  Ose jam vetëm unë ose tani që nuk dalin as aplikacionet, as tonet dhe as fotot, ajo ka fshirë gjithçka kur sinkronizohet
  Nuk kam më aplikacione, albume fotografike ose tone
  V NOTREJT P FORR ÇFAR TO T BE JEM I KUJDES

  1.    JEZUSI dijo

   P.S.
   Syri që programi i postës i kishte sinkronizuar kontaktet e mia me Outlook dhe gjithashtu i largoi ato dhe mori një mesazh nga iTunes që iTunes 12.7 nuk lejon më sinkronizimin e llogarive të postës pop3 imap dhe shkëmbim përmes iTunes ose kalendarëve dhe kontakteve

   hajde se i kam hequr të gjitha të dhënat nga iphone dhe duhet të tërheq për të rivendosur rezervimin
   Por çfarë është kjo dhe për çfarë dreqin e dua nëse nuk mund të sinkronizoj asgjë

 6.   mars dijo

  DIOSSSSS është e vërtetë nëse sinkronizoni tani ajo fshin aplikacionet dhe albumet tuaja të fotografive
  Dhe si mund të krijoj albume tani ??????????????

 7.   Carlos Fernandez dijo

  Por si mund të jetë kjo, si është e mundur që unë të heq aplikacionet nga telefoni dhe tani të marr një mesazh nga iphone që tani për të shkarkuar përsëri aplikacionet duhet të shkoj në appstore dhe itunestore nga iphone nëse do të kisha rreth 100 që tani më duhet ta shkarkoj përsëri do ta hedh tërë ditën

 8.   Pablo dijo

  Epo, ajo gjithashtu heq fotot dhe tonin dhe aplikacionet gjithashtu, por unë kisha të vërtetën, por gjëja e keqe që tani duhet të rinstaloj WhatsApp dhe Telegram dhe nuk kisha asnjë kopje në icloud dhe tani kam humbur të gjithë historikun e bisedës
  sepse molla jep njërën me gëlqere dhe tjetrën me rërë nëse e di që nuk e sinkronizoj të vërtetën

 9.   Paul dijo

  Epo, duke lexuar të gjitha komentet, nuk kam ndërmend të azhurnoj më iTunes (derisa të paktën Apple të denjë të korrigjojë mutet e tilla që kanë bërë), nuk kam mundësi të humbas të gjitha fotot e mia, madje edhe më pak Aplikacionet. Apple patjetër që ia shpërtheu trurin me këtë mut që bënë me itunes

  1.    gonzalez albeto dijo

   Pablo, nëse doni të shkarkoni versionin apo jo, unë nuk kam dashur të azhurnoj dhe madje kështu që ai e ka bërë atë në sfond të paktën në vejushat e mia 7

  2.    rodrigo laguna perez dijo

   Për mua në laptopin tim me win 10 të njëjtën gjë pa dashur të azhurnoj duhet të jetë që mollë po i detyron të gjithë të duan të azhurnojnë apo jo

  3.    rrjedhje e shpejtë dijo

   E njëjta gjë ndodh, e shoh, e dëgjoj në mac me imac që kam, azhurnohet gjithashtu pa paralajmërim dhe nuk mund të ndalet dhe se nuk kam të instaluar versionin më të fundit të macOS

 10.   gonzalez albeto dijo

  këtu ka shumë dyshime, por pak përgjigje mendoj

 11.   FRANCISCO PAQUITO dijo

  Gjë e mirë për azhurnimin pa paralajmërim dhe pa pëlqimin e personit që mendova se ishte shaka, por jo se është e vërtetë
  por kjo është e ligjshme që ata ta bëjnë këtë ashtu si ju nuk e dëshironi
  Tashmë ka qindra forume të hapura në aplikacion në Shtetet e Bashkuara të ankesave në lidhje me itunes të reja dhe kjo është arsyeja pse Apple po i detyron të gjithë në versionin e ri sepse ka njerëz që i janë përgjigjur kësaj ose ata kthejnë opsionin e toneve të albume dhe menaxho aplikacionet veçmas ose mos azhurno dhe një përgjigje thotë
  "BESOJ NGA PANRKTHIMI IM, SE NUK KA N IN VENDIMIN E PERRDORUESIT P UR TP PDRDITSUAR DADOQ UE APPLE INC KA L RESUAR MASIVISHT VERSIONIN 12.7 CIL WH ISSHT M E detyrueshme nën termat e rinj të mollës"

 12.   android vs mollë dijo

  Seriozisht, ti nuk kishe një kopje, bija ime, sepse ke humbur gjithçka, mirë se erdhe në Apple, se me Samsung, nuk do të të ndodhte ty, dora të shpërthente, nëse, por ti i humb të dhënat dhe do të të detyrojë të azhurnosh gjërat, jo

 13.   Paul dijo

  Mos i thuaj gjërat pa qenë i informuar mirë. Në rastin tim, unë kam Win 10 në laptopin tim dhe thjesht bëra një sinkronizim me iPhone 7 Plus, dhe në asnjë moment (deri më tani) nuk më ka kërkuar të azhurnoj dhe aq më pak është detyruar të azhurnojë iTunes. ..
  Për momentin vazhdoj me versionin e mëparshëm

  1.    Jose Angel dijo

   Pablo, pra, në 2 copë që kam të markave të ndryshme, një me w10 pro dhe një tjetër me windows 10 home e ka bërë automatikisht pa pëlqimin e askujt
   Në njërën prej tyre kam arritur të ndalem, por tani nuk mundem as të çinstaloj as të azhurnoj itunes dhe madje as të rifilloj PC nuk hapet itunes

 14.   laura mo dijo

  (Maria Valverde) Kërkoni një takim në dyqanin tuaj më të afërt në mënyrë që ata ta shqyrtojnë atë, unë kam kërkuar sepse më ka azhurnuar gjithashtu pa leje itunes në mac pro tim dhe ka sinkronizuar dhe fshirë fotot dhe tonet që unë kam krijuar shiko cfare me thone
  Nesër do t'ju tregoj që kam një termin në orën 19:45 pasdite.

  1.    maria valverde dijo

   Faleminderit Laura, unë do ta bëj atë, unë do të caktoj një takim dhe do ta rishikoj sepse fshin fotot dhe aplikacionet dhe të dhënat e tjera
   Unë do të them vetëm një gjë në 10 vjetorin që ai është lavdëruar. Unë nuk kam parë më mut nga porta e antenës së iphone 4
   se ata fshijnë gjëra të tilla, duhet të jetë e paligjshme dhe gjithçka

  2.    laura mo dijo

   Përshëndetje GJITHA JAM laura mo se dje kam shkruar në këtë mur se kisha një takim sot në appstore për shkak të problemit që kam humbur të dhëna kur sinkronizoj me itunes përsëri
   Epo, sipas «gjeniut të dyqanit» ata thonë se është normale të fshihen të dhënat që tani duhet të menaxhohen nga shërbimet e mollëve që kanë kontrata me icloud dhe më ka thënë me mirësi (shih fytyrën time të zemëruar sigurisht) që meqenëse Ky version i ri nëse lexojmë politikat e reja dhe iTunes (gjë që askush nuk e bën) gjëja tipike para instalimit që nëse i pranoni kushtet etj.
   Epo, vendos një artikull që në fakt të dhënat fshihen nga celulari, por jo nga kompjuteri, por që në mënyrë që të menaxhosh të dhënat e përmendura dhe t'i kesh në iphone ose ipad ose ipod etj, ato duhet të menaxhohen përmes icloud dhe shërbimet e saj
   Cili është problemi që ato janë të pagesës dhe nëse nuk paguan nuk mund të sinkronizosh albumet muzikore ose fotot ose tonet
   Ata më kanë thënë se për ato që u kam thënë se do të më japin një letër që këtu në Spanjë të paktën quhet fletë ankese për të ngritur një ankesë të plotë ligjore dhe personale për të vazhduar të shkruaj në mbështetjen e mollës
   Zgjidhje totale niguna nëse shërbimet nuk paguhen tani, unë aktualisht kam një IPne 5s që kisha planifikuar ta ndryshoja në një iPhone 7 por e pashë këtë po shkoj për Samsung S7 dhe të ndaloj të paguaj për shërbimet që më duhen për të vendosur fotot dhe këngët e mia në një telefon
   Apple Fuc *

 15.   fitimtar dijo

  Përshëndetje, nga ajo që shoh, nuk jam vetëm unë që iTunes-i im u azhurnua vetëm pa thënë asgjë, unë tashmë isha duke u çmendur mendova se kisha një virus ose që isha hackuar
  Për fat të mirë, duke ju lexuar ende nuk jam azhurnuar, por duke parë problemet që kjo më jep ndërsa kthehem në versionin tim të mëparshëm të itunes, sepse kam çinstaluar 12.7-në e ri që kam rindezur kam pastruar përkohësisht kam shkarkuar të mëparshmin e mendoj ishte 12.6.2 dhe kompjuteri im me windows 10 më thotë se iTunes nuk mund të vazhdojë pasi që versioni nuk është i nënshkruar nga apple, ju lutemi instaloni në dispozicion versionin më të fundit 12.7 dhe hapni faqen e internetit të apple për atë të ri
  diçka tjetër ndodh
  Falënderim

 16.   gustavo ramirez dijo

  +1 për problemin që përditësoni itunes nëse dëshironi një me dritaren 10
  dhe as nuk do të më lejoni të kthehem në versionin e mëparshëm të itunes dhe as desistando
  Nuk do të jetë që molla ka bërë të njëjtën gjë si me versionet e iOS që mund të keni vetëm ato që i nënshkruajnë dhe i vërtetojnë ato dhe nuk mund të ktheheni në versionet e mëparshme

 17.   Micaela Romina Estavez dijo

  Gjëja iTunes është një problem me rezervimet sepse unë u detyrova të rivendos një kopje kështu që ju thoni se heq tonet dhe fotot, por si tani ju nuk shihni menaxhimin e aplikacioneve që keni tani, as nuk i rikthen aplikacionet ne kopje cfare kisha
  Nuk e di nëse e shpjegoj veten
  Para se të mund të menaxhonit aplikacionet nga iTunes dhe kur bëni një kopje rezervë, kjo kopje i përfshinte ato, por natyrisht tani me versionin e ri nuk mund t'i menaxhoni ato ose t'i shihni ose ndonjë gjë tjetër, kështu që kur rivendosni një kopje nuk i rikthen aplikacionet që fillimisht e kisha në kopjen time dhe unë kam një mesazh në iphone që të instaloj aplikacionet që kisha përfshirë në rezervimin tim iTunes tani duhet të shkoj në dyqanin e aparateve në celular
  por nuk mbaj mend as ato qe kisha sepse isha mbi 30 vjec
  Çfarë ndodh që duhet t'i kërkoj një nga një dorë
  Dhe pyetja ime është tani për çfarë janë kopjet dhe ne duhet të bëjmë gjithçka manualisht sikur të rikthehemi në një iphone të ri
  Kjo është seriozisht mollë
  Zot sa më mungon Steve Jobs ……… dhe molla e tij dhe jo ajo tani

  1.    Engjëll Sançez dijo

   Vërtetë, kopjet rezervë nuk i rikuperojnë aplikacionet, ose është se ato nuk janë më të vlefshme, ose që tani duhet t'i kërkojmë vetë, gjë që është një humbje shumë e madhe kohe
   Shpresoj se është vetëm një dështim i përkohshëm dhe ata e ndryshojnë atë, por duke ditur se sa mollë jam, dyshoj në të

 18.   Paul dijo

  Dhe nuk do të ketë një program alternativ për iTunes, në mënyrë që ndërkohë të mund të mbani aplikacionet, tonet e ziles, fotot dhe gjëra të tjera? Ndërsa ky version është ky, nuk mendoj të shkarkoj më iTunes. Dhe nëse Apple nuk korrigjon, atëherë do të lihesha me një program alternativ të mundshëm itunes

 19.   Kvin dijo

  Unë azhurnoj itunes dhe më pas sinkronizoj iphone 7 + ... Unë nuk i fshij zilet e telefonit tim që nuk janë iTunes zyrtare, as fotot e mia, aq shumë mirë, megjithëse më mungon të azhurnoj aplikacionet në PC ...

  1.    arturo k dijo

   Epo ju jeni me fat sepse në forumin e mollës tashmë ka mijëra fije që ankohen për këtë dhe përgjigjja e Apple e cila është shumë indinjuese për shkëmbin është se tani e gjithë kjo duhet të menaxhohet nga iphone dhe ipad manualisht, duke shkarkuar tone dhe aplikacione nga një një manual

 20.   Individual dijo

  Versionet e mëparshme të iTunes mund të shkarkohen këtu ...
  https://support.apple.com/es_ES/downloads/itunes

  1.    ndihmë dijo

   Dhe meqenëse instaloj itunes e mëparshme tani që kam të riun e kam çinstaluar, përpiqem të instaloj versionin e mëparshëm dhe më thotë që molla nuk e nënshkruan më atë version dhe nuk më lë ta hap ose instaloj

 21.   Individual dijo

  Unë kam instaluar versionin 12.6.2 dhe nuk ka dhënë probleme ... po ... nuk njeh më aplikacionet ... edhe nëse vjen në meny ...
  Dice:
  "Aplikacionet e shkarkuara për iPad, iPho ose iPod Touch shfaqen në bibliotekën tuaj të aplikacioneve."

 22.   Geo dijo

  Dhe muzika? A ka humbur gjithashtu?
  Të gjithë flasin për aplikacionet, por askush nuk përmend se çfarë do të ndodhë me muzikën. Nëse nuk mund të sinkronizohet më me kompjuterin, si do ta transferojmë muzikën në iPhone?

  Dikush më ndriçon, të lutem.

  1.    i zemëruar dijo

   As nuk mundeni me muzikën KJO SHT NDSHKRUES, por çfarë ka bërë molla
   Shihet se ata po detyrojnë të përdorin produktet e tyre muzikore të mollës, gjithçka po vërtitet në mjedisin e tyre
   Appstore ka të njëjtin dizajn si muzikat e mollëve dhe itunes, tani ju mund të shihni se jeni errësuar nga tonet dhe muzika ose nuk mund t'ju vendosë atë që mendoni se është ose le të mos themi "pirat ose për konsum vetanak"

  2.    Carlos Martinez dijo

   Por, pasi nuk mund të menaxhosh më ose muscia, atëherë pse është programi ??????

 23.   VIKOR LA DUZ dijo

  Nëse keni të drejtë, nuk mund të menaxhoni më muzikë ose aplikacione ose lojëra ose foto ose tone, e gjithë kjo ju sfidon dhe pret në iphone tuaj përmes icloud dhe shërbimeve të pagesave të vetë Apple
  EDHE PAGUANI P ALLR T ALL GJITHA APO NUK MUND T MAN MENAXHONI TAT DHNAT TUAJ SI PARA

 24.   VANESA RUIZ dijo

  POR SE NUK MUND T MAN MENAXO ASNJ THE MUZIK OR APO FOTO DHE TONA N MO L MOVIZEN TUAJ M ME JAP OPTIONIN T US P USRDORIM APLIKUESIN DHE ITUNET NGA MOBILET ME ICLOUD POR NUK DUA T TO BLEJ GJINGRAT Q I DUA ÇKA KAM.

 25.   Maxi lopez dijo

  Ju lutemi përpiquni të shkruani me shkronjë të vogël në mënyrë që leximi të jetë më i lehtë,
  nga ana tjetër Vanesa nuk lejon më Apple të menaxhojë të dhënat tuaja përmes iTunes tani menaxhohet nga appstore dhe icloud me atë që do të thotë se do të duhet të blejmë më shumë hapësirë ​​ruajtëse për të menaxhuar gjërat nga atje
  është mënyra e vetme për të menaxhuar gjithçka, pasi itunes në pc / mac nuk është më e mundur të menaxhosh asgjë tjetër përveç një pajtimi applemusic

  -nuk administron aplikacione

  -Nuk lejon menaxhimin e muzikës përveç asaj që është blerë dhe menaxhimin e applemusic

  -nuk ju lejon të menaxhoni fotot ose albumet nëse nuk i keni fotot në renë e ipotave të mollës

  -Nuk lejon menaxhimin e toneve siç ndodh me muzikën përveç nëse e blini atë mollë sepse 3 programe si iringer nuk funksionojnë as

  -Dhe së fundmi, menaxhimi i llogarive të postës elektronike dhe kontakteve me kalendarin nuk ju jep as atë mundësi, e cila për një kompani si çështja ime është shumë problem sepse nuk ju lejon më ta menaxhoni atë

  Me pak fjalë, është fillimi i fundit të iTunes, do të ndodhë si me Android që nuk ka një program menaxhimi si të tillë dhe punon vetëm me shërbime pagese

  Dhe duket se apple po zbaton të njëjtin verifikim të lejeve dhe certifikatave në itunes siç ndodh në iOS me iphone ipad etj.
  që nëse keni një version të ri nuk mund të ktheheni tek ai i mëparshmi dhe se kur lëshoni një version më modern ai çaktivizon vërtetimin dhe instalimin e versioneve të mëparshme për t'i detyruar të gjithë me versionin e fundit kështu që ka raste të azhurnimeve të detyruara pa leje të përdoruesve

  Unë shpresoj se kjo i sqaron gjërat paksa për ju nga mënyra se si unë jam një shkencëtar kompjuterik dhe flas me disa njohuri për të qenë në gjendje të sqaroj dyshimet që unë shoh që po keni
  Përshëndetje nga Meksika

  1.    Gonzalin Urutxía dijo

   Faleminderit shumë për sqarimin e dyshimeve tona, ata kanë të drejtë iTunes me këto ndryshime nuk funksionon më
   Sepse duke mos pasur aplikacione muzikë, fotografi, etj., Kur rikthen një kopje rezervë, nuk i hedh fotot, albumet ose muzikën dhe tani më duhet të përdor icloud sepse me programe të tjera nga ios 10.3 mendoj se kujtoj se nuk lejon menaxhimi i të dhënave të pajisjes nëse jo, është bashkë me itunes zyrtare

 26.   Individual dijo

  Një opsion mendoj se mund të jetë iFunbox, por nuk arrin në iTunes ...

  http://www.i-funbox.com/

  Mund të provoni .. Unë mendoj se ka më shumë mundësi, por duhet të shikojmë ... Alternativat e iTunes ...

  1.    Sergio Contreras dijo

   Asnjë program sekondar nuk funksionon më që nga azhurnimi i iOS 10.3 që ndryshoi sistemin e skedarëve brenda, nuk lejon programe që nuk dinë itunes të hyjnë në të dhënat e iphone ose ipad ose të menaxhojnë ndonjë gjë që kam provuar tashmë me ifunbox një mjet tjetër i një kompani imobile dhe prej 7 që kam provuar nuk lë
   🙁

   1.    Individual dijo

    Epo, unë thjesht u përpoqa të çinstaloj një aplikacion me iFunbox dhe ai e ka bërë atë në mënyrë të përsosur, si dhe ta instaloj përsëri me të njëjtin program dhe gjithashtu e ka bërë atë në mënyrë të kënaqshme dhe duke punuar. iPhone 6s me ios 10.3.3.

    Përshëndetje.

    1.    fitues peres dijo

     Përshëndetje Ferdi dhe si e bëre, unë kam një iphone 6 me ios 10.3.3 dhe nuk më lejon të vendos një shenjë në program që ifunbox nuk është më i pajtueshëm me menaxhimin e të dhënave nga ios 10

    2.    sebastian aleon dijo

     +1 Unë nuk kam qenë në gjendje as të kuptoj se nuk është më në përputhje për shkak të çështjeve të sigurisë me ios 10 dhe unë kam një iphone 7 plus me ios 10.2

    3.    c0nan23 dijo

     Me ios 10.1.1 në një iPhone 5sey me jailbreak, nuk është e mundur të japësh një gabim që ifunbox nuk është i pajtueshëm dhe se kam jailbreak echo nuk e bëj

    4.    Hermiscinto dijo

     Lexova problemet e tyre dhe fillova të kopjoj fotot nga iPod-i im.

     Nëse doni të bëni kopje rezervë të të dhënave tuaja, mbase iExplorer mund të funksionojë për ju. Shtë një aplikacion me pagesë, por nëse kërkoni mirë internet mund ta gjeni falas. Kjo ju lejon të eksportoni foto, muzikë, kontakte, histori safari dhe faqeshënues, dokumente të aplikacionit dhe disa gjëra të tjera në një kompjuter. Unë përdor iExplorer 4.1

     1.    Oscar Ramirez dijo

      Asgjë nuk është e përputhshme, versioni ose versioni i pagesës nga ios 10, ju nuk mund ta futni më telefonin për shkak të lejeve të reja dhe sigurisë që Apple zbatoi

      1.    John dijo

       Provoni iMazing. Isshtë për PC dhe Mac dhe nga faqja e tij e internetit thotë se është gati për iOS 11. Unë e kam provuar dhe na lejon të bëjmë shumë gjëra, përveç kopjeve të tjera rezervë, transferimin e skedarëve, fotove, muzikës, librave ... në të dy udhëzimet. Dhe menaxho aplikacionet. Unë vetë kam çinstaluar Word për iPad Pro 10.5 nga atje dhe kam instaluar IPA që kisha në Time Machine nga një version i mëparshëm që lejonte ruajtjen dhe modifikimin e dokumenteve pa u regjistruar në Office 365 (atëherë ata e azhurnuan atë për të shmangur atë duke kapërcyer ky iPad 10.1 inç).

       Isshtë paguar (rreth 40 euro) por ju keni një version prove në faqen e tyre të internetit.

 27.   Miria Blazquez dijo

  Dikush më ndihmoni, itunes është azhurnuar, nuk e di si sepse nuk e kam bërë, gjithmonë pres disa muaj para se të azhurnoj gjërat për të parë se si funksionojnë dhe tani nuk mund të sinkronizoj as fotot dhe as muzikën me thote qe tani kam duhet te menaxhoj nga itunes ne iphone por me tregon se duhet te jem me nje pajtim ne applemusic dhe iphoto ne icloud dhe eshte zhdukur nga fotot dhe albumet qe kishin si 13.000 foto dhe muzika ime as atje nuk është dhe në itunes e mac nuk do të më lejojë të krijoj albume fotografike ose muzikë dhe tani as aplikacionet
  cfare bej une ??????????????????

  1.    anti itunes i ri dijo

   Mirësevini në klub, kështu që jemi, të gjithë kemi humbur gjithçka dhe nuk mund të sinkronizohet më nëse nuk paguani për shërbimet e mollës
   Për fat të mirë unë kam një kopje rezervë të fotove dhe muzikës time dhe megjithëse tani nuk mund t'i vendos ato në telefon, i kam në hard diskun tim tjetër

 28.   Gustavo Romero dijo

  KUJDES P TOR ÇFAR GRET THOT LAURA M M WH SHUM QO K RERKON EMRIM MBI MBUPSHTETJEN E MOLL THS SE NFSE ISSHT AP MOLL I VUERTET IS ISSHT A TURP

  1.    romina vallverde dijo

   Nuk ka asnjë vajzë të varfër që turpi i vogël ka mollë që pasi idetë e tyre janë të lira kështu që tani ne duhet të paguajmë më shumë para për të vendosur fotot tona në qeli

 29.   Individual dijo

  Nuk e di nëse versioni do të ketë lidhje me të ...

  Ajo që unë kam është "4.0 paketa 4027.1352 (64)"

  Përshëndetje.

  1.    jaime veracuz dijo

   Përshëndetje, unë kam të njëjtin version dhe përpilim dhe asgjë nuk më lejon të hyj në telefon
   iphone 6 s plus 128gb me ios 10.3.1 dhe ibun box 4 version 4027.1352 prej 64 bit në një version windows windows 10 krijues ubdate dhe një tjetër në windows 7 sp1 dhe në mijerin tim që është imac në versionin box ifun i cili është 3 ti nuk mundesh

  2.    Imazhi i mbajtësit të vendit Pedro Manuel Gomez dijo

   Unë bashkohem me të gjithë ju. Unë nuk mund të njëjtin version w10 gjithashtu dhe iphone 7 dhe të njëjtin gabim
   "Nga versioni i ios 10 programe të palëve të treta si e jona ndalojnë së paturi mbështetje për produktet e mollës"

 30.   Josemi dijo

  Po në lidhje me aplikacionet që kisha në iTunes por nuk ishin në iPhone? A i kam humbur?

 31.   toni dijo

  Mund t'i shkarkoni përsëri nga pajisja.

 32.   Rodrigo Diaz dijo

  Epo, lamtumirë ITunes, dhe kur godet, lamtumirë Apple!

 33.   Carlos Charles dijo

  Përshëndetje, mmm, unë jam i ri në botën e mollëve dhe do të ketë një sit të veçantë për të shkarkuar aplikacionet përmes kompjuterit. apo eshte vetem per celular?