Apple riboton iOS 10.1.1 dhe një copë toke Safari Technology Preview

iOS 10 s 10

Apple ka pasur një lëvizje të çuditshme kur bëhet fjalë për azhurnimet, dhe është se një javë më vonë ajo ka ribotuar aplikacionin iOS 10.1.1 dhe ne nuk e kemi shumë të qartë pse. Siç e dini mirë, ky azhurnim nga java e kaluar përfshinte vetëm rregullime të çështjeve të vogla të sigurisë dhe stabilitetit, kështu që nuk ishte shumë e rëndësishme në shumë nivele. Nga ana tjetër, ai gjithashtu ka lansuar një version të ri të Safari Technology Preview, një beta i Safari që përfshin të gjitha lajmet që do të shohim në muajt e ardhshëm. Le të zbulojmë pse Apple ka ribotuar iOS 10.1.1 pa njoftim.

Ndonjëherë Apple është dashur të përdorë këtë masë kur instaluesi ose shtesat e azhurnimit dhanë një gabim kur e instaluan, nuk do të ishte hera e parë që një iPhone të bëhet një peshë e vërtetë letre ndërsa ne po instalojmë një azhurnim, nëse jo, u tha pronarëve të iPad Pro vitin e kaluar. Kjo është ndoshta arsyeja që përdoruesit të cilët u azhurnuan në iOS 10.1.1 Ata nuk kanë marrë ndonjë njoftim të mëtejshëm në lidhje me këtë azhurnim të softuerit.

Në përgjithësi ajo që bëhet është të ndryshojmë emrin e azhurnimit, sepse ato shtojnë zgjidhje të vogla për problemin specifik, por ato nuk ndryshojnë asgjë në nivelin e zhvillimit. Në këtë mënyrë, Nëse keni azhurnuar në iOS 10.1.1 në atë kohë, mos u shqetësoni, nuk do të duhet të azhurnoheni përsëri. Sidoqoftë, nëse nuk e azhurnuat ose po ju krijonte probleme, është koha që ju të azhurnoni, ne kujtojmë që të kesh një sistem operativ të azhurnuar ka një pajisje të sigurt, prandaj rekomandojmë azhurnimin në këtë version dhe mos u shqetësoni nëse çdo version i iOS ka probleme, ne do të jemi të parët që do t'ju tregojmë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.