Apple punëson përsëri themeluesin e Flipboard

kukull evan

Nuk është hera e parë që Evan Doll është një punonjës i Apple në Cupertino, në fakt, disa muaj më parë ai ishte pjesë e një sektori tjetër të kompanisë së mollëve. Sidoqoftë, ai u shkarkua teorikisht, megjithëse sipas azhurnimit të LinkedIn të tij ai është punësuar përsëri në Apple, kësaj here në një seksion mjaft të ndryshëm, dhe ne nuk e dimë saktësisht për çfarë funksionesh. Evan Doll kthehet në shtëpi vetëm disa muaj më vonë, dhe duhet të kemi parasysh se kohët e fundit ka disa vallëzime punëtore në Cupertino, diçka po ndodh në shtëpi.

IOS 10 po afron, por është shumë afër, shumë afër që kjo nënshkrim të ketë pak ose aspak të bëjë me funksionet e reja të sistemit operativ celular që Apple do të paraqesë më 7 shtator së bashku me iPhone 7. Aktualisht, dhe sipas Profili i LinkedIn i Doll, është punësuar si Drejtor i Inxhinierisë në seksionin e softuerit shëndetësor, djemtë në Apple duan të komplikojnë emrin e punëve të tyre. Me pak fjalë, e vetmja gjë që dimë është se Evan tani ka një pozicion të rëndësishëm në sektorin e shëndetit të Apple, një temë që na befason duke marrë parasysh atë që na ka përdorur bashkë-themeluesi i Flipboard.

E gjithë kjo pajtohet pak me thashethemet e fundit në lidhje me mënyrën se si Apple mund ta bëjë Apple Watch 2 pajisjen më të gjithanshme që mund të vishet për shëndetin në treg. Sidoqoftë, duke marrë parasysh nivelin e rrjedhjeve të iPhone 7, ato pak ose pothuajse asnjë që po na arrijnë nga Apple Watch, pothuajse mund të themi se nuk do të shohim një pajisje të re dore me ekranin e mollës të shtypur muajin tjetër. Kanë mbetur shumë pak për prezantimin e iPhone 7, shpresojmë që të keni zgjedhur iPhone Actualidad për ta ndjekur atë drejtpërdrejt.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.