Apple shfaqet në listën e ekspozuesve të Kongresit Botëror Mobile 2017

mollë-mwc

Çdo vit Kongresi Botëror i Mobile mbahet në Barcelonë, panairi më i rëndësishëm për telefoninë mobile dhe ku markat kryesore shfrytëzojnë rastin për të prezantuar pajisjet që do të lançojnë gjatë gjithë vitit. Për edicionin e vitit 2017 duket se do të kemi një surprizë pasi që kompania me bazë në Cupertino shfaqet në listën e ekspozuesve, me stenda të ndryshme. Nëse kjo listë e ekspozuesve konfirmohet, do të ishte hera e parë që Apple shfaqet si një ekspozuese në Kongresin Botëror të Mobile, panairi më i madh në botë për industrinë e celularëve. MWC-ja tjetër do të mbahet ndërmjet 27 shkurtit dhe 2 marsit 2017.

Apple ndaloi të marrë pjesë në këto lloje panairesh në 2008, duke përfshirë NAB Show dhe Macworld, megjithëse herë pas here zakonisht ofron një ekspozues në CES, panairi më i madh në botë i elektronikës së konsumit. Apple njoftoi braktisjen e këtij lloji të ngjarjeve në panairin e fundit që mori pjesë Macworld, duke deklaruar se panairet është një mënyrë për të gjetur klientët që nuk ndajnëPrandaj, paraqitja e Apple në listën e pjesëmarrësve në MWC është një fakt që tërheq shumë vëmendje.

Apple po kërkon klientë në mënyra të ndryshme, më shumë se më parë, si kompani të tjera dhe ne nuk i konsiderojmë shfaqjet tregtare si një ngjarje që mund të na sjellë dobi në planin afatgjatë. Popullariteti në rritje në të gjithë Dyqanet e Apple në mbarë botën, me më shumë se 3,5 milion vizita çdo javë dhe faqja e internetit lejon Apple të kërkojë për shumë miliona klientë të mundshëm në të gjithë botën në një mënyrë shumë më inovative.

Për momentin asnjë konfirmim zyrtar nga Apple, por nëse konfirmohet përfundimisht, ne do t'ju informojmë menjëherë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.