Apple e kthen Shazam në një Clip App duke përdorur njohjen automatike

Një nga aplikacionet e para që kemi filluar të përdorim me iPhone-in tonë ishte Shazam, aplikacioni që identifikoi muzikën që po luante rreth nesh, magji në atë kohë ... Apple mësoi për famën e aplikacionit dhe përfundoi duke blerë aplikacionin në mënyrë që teknologjia e tij të integrohej në iOS me të. Ndryshimet në Shazam që arritën kulmin në një buton në qendrën e kontrollit që lejuan atë që kemi bërë më parë duke pasur nevojë për një aplikacion të tërë. Tani sapo është zbuluar se tjetra iOS 14.6 do të përdorë një Clip App për të na treguar informacione shtesë për këngët që ne identifikojmë me Shazam të integruar në iOS. Vazhdoni të lexoni se ne ju tregojmë të gjitha detajet ...

Ishte viti i kaluar kur Apple lansoi iOS 14.2 dhe me një buton me logon Shazam direkt në qendrën e kontrollit iOS. Falë kësaj ne mund të harrojmë për shkarkimin e aplikacionit Shazam pasi me të mund të kërkojmë njohjen e këngëve të Shazam. Po, Ne gjithashtu mund ta bënim atë me Siri por përmes kësaj mënyre u lehtësua përdorimi i njohjes. Sigurisht, duke përdorur butonin e qendrës së kontrollit u lansua një faqe në internet që tregon informacionin e identifikimit. Me iOS-in e ri 14.6 Apple ka dashur që përvoja e identifikimit të jetë më e ngjashme me atë që pamë me aplikacionin. Si e bënë atë? me një klip aplikacioni.

Për ata prej jush që nuk e dinë funksionimin e Klipet e aplikacioneve, Apple lançoi me iOS 14 mundësinë që të ofrojnë zhvilluesitn versione të reduktuara ose parapamje të një aplikacioni. Dhe ajo është ajo që ata do të na ofrojnë tani kur ne bëjmë një identifikim të një kënge përmes butonit Shazam, aplikacionit të klipit Shazam. Kjo do të na lejojë të shohim të gjitha të dhënat e vetë këngës përmes këtij aplikacioni «mini» që shkarkojmë. Gjithashtu në sajë të Shazam Clip App ne gjithashtu mund të ndani këngët e identifikuara përmes aplikacioneve të tjera, përdorni tekstet, luani ato në Apple Music, etj ... 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.