Apple shpall WWDC 2020 në internet për qershorin

U pa që pas anulimit të secilës prej konferencave kryesore të teknologjisë në botë. Panairet, konferencat dhe ngjarjet e tjera janë anuluar për shkak të krizës së Coronavirus, dhe WWDC nuk do të ishte një përjashtim. Në vend të një anulimi, Apple ka preferuar një ndryshim të formatit dhe sot Apple ka konfirmuar se WWDC do të zhvillohet në Qershor me një format të ri në internet, por duke siguruar që asnjë jota e thelbit të saj të mos humbasë.

Ne njoftuam WWDC për muajin qershor me një format të ri për miliona zhvillues në të gjithë botën, duke i ofruar komunitetit të zhvilluesve një përvojë të re. Situata aktuale globale në lidhje me krizën shëndetësore të shkaktuar nga Coronavirus ka kërkuar që ne të krijojmë një format të ri për WWDC 2020 që ofron një program të plotë, me një prezantim dhe seanca online, duke ofruar një përvojë të shkëlqyeshme të të mësuarit për të gjithë komunitetin tonë të zhvilluesve në të gjithë botë. Ne do t'i ndajmë të gjitha detajet në javët e ardhshme.

Këto kanë qenë fjalët e Phil Schiller, nënkryetarit të marketingut të kompanisë. Craig Federighi ka shtuar më tej se “me të gjitha produktet dhe teknologjitë e reja për të cilat kemi punuar, kjo do të jetë shumë e madhe. Mezi pres që zhvilluesit tanë të marrin duart e tyre në kodin e ri dhe të ndërveprojnë me inxhinierët tanë duke ndërtuar teknologjitë e reja që do të jenë e ardhmja e të gjitha platformave tona.

Ne nuk e dimë datën në të cilën do të zhvillohet konferenca inauguruese, në të cilën Ata do të na paraqesin të gjitha lajmet për iOS 14, watchOS 7, tvOS 14 dhe macOS 10.16. Ne gjithashtu nuk e dimë nëse gjatë anulimit të bastit të prezantimit këtë mars do të ketë njoftime të reja për pajisje gjatë këtij WWDC, diçka që zakonisht nuk ndodh. IPhone 9 i ri, modelet e reja iPad dhe iPad Pro dhe AirTags të përfolur duhet të ishin shpallur këtë muaj dhe ne nuk e dimë se çfarë planesh do të ketë Apple me to.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.