Apple tërheq iPhone 7 (PRODUCT) RED nga tregu

IPhone i kuq ishte një risi e vërtetë këtë vit, dhe ishte një ngjyrë që shumë përdorues e kishin kërkuar për vite me rradhë. Sidoqoftë, Apple këtë vit ka dashur të zvogëlojë në mënyrë drastike gamën e ngjyrave në të cilat ofrohen pajisjet e saj, aq sa ari i kuq dhe i kuq kanë qenë dy humbësit më të mëdhenj të kësaj ngjarjeje.

pa dyshim vetëm disa muaj pas lansimit të tij Apple ka vendosur të shuajë plotësisht iPhone 7 (PRODUCT) KUQ në dy variantet e tij, si botimi normal ashtu edhe edicioni Plus i të njëjtit.

Cila ishte arsyeja që e çoi Apple të eleminonte këtë iPhone? Ai gjithashtu shërbeu si një mbështetje e rëndësishme për kauzën kundër AIDS-it, megjithatë, nëse nuk keni marrë një iPhone RED në atë kohë, tani do të keni një kohë të vështirë. Ato janë ende në dispozicion në Amazon, por realiteti është se ato ofrohen mbi 639 € për të cilat Apple është duke shitur një iPhone 7 Jet Black me 32 GB hapësirë ​​në dyqanin e saj zyrtar, gjë që ju bën të konsideroni seriozisht blerjen tuaj, ne po përballemi me një kërcim çmimesh mbase joshëse dhe konfuze në të njëjtën kohë për konsumatorin e rregullt.

Ndërkohë, të gjitha gjurmët e trëndafilit të artë gjithashtu janë zhdukur nga diapazoni i iPhone 8, megjithatë ai vazhdon të ofrohet si në iPhone 6s ashtu edhe në iPhone 7. Kjo do të thotë, nëse doni një iPhone rozë, do të duhet të jepni dorëheqjen. - pajisjet e vjetra, megjithëse nuk do të habiteshim nëse Apple përfundonte në lansimin e modeleve rozë në Mars 2018 si një strategji e dytë e shitjeve. Padyshim, Nëse po planifikonit të blini iPhone (PRODUCT) RED, mund të jetë e këshillueshme që të shkoni më shpejt sesa më vonë te Apple Store i besuar për këtë.


Na ndiqni në Google News

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Serge Rivas dijo

    Me të vërtetë më duket se ata nuk duhet ta përjashtojnë këtë gama, vetëm për faktin se ndihmon kauzën e AIDS-it.