Apple tashmë ka hartat e ridizenjuara të Spanjës dhe Portugalisë në fazën e testimit

Harta

Pa atë që shërben si precedent, Spanja dhe Portugalia Ata janë në ballë të të qenit një nga vendet e para që kanë azhurnuar hartografinë Apple Maps, përpara shumë vendeve të tjera si Gjermania ose Franca. Merre Tani.

Një përdorues i zgjuar spanjoll ka publikuar se hartat e azhurnuara të Gadishullit Iberik janë tashmë në fazën e testimit, dhe disa përdorues mund të kenë qasje në hartat e reja.

Përdorues i Apple jordi guillamet, ka botuar në tij web të dhëna duke iu referuar azhurnimeve më të fundit të hartografive nga Apple, ku mund të shihni se si hartat e Spanjës dhe Portugalisë tashmë kanë hyrë në fazën e testimit dhe disa përdorues mund të shijojnë tashmë të dhënat e përditësuara hartografike.

Sigurisht që është një lajm i mrekullueshëm dhe disi befasues. Apple ka rinovuar hartografinë e zonave të caktuara të planetit për disa kohë, por siç mund të imagjinohet, kjo është një detyrë e mundimshme, si kur bëhet fjalë për kapjen e të dhënave, ashtu edhe përpunimi i tij pasues që do të përdoret në aplikacion. hartat për iOS, iPadOS dhe macOS.

hartat

Hartat e rinovuara të Spanjës dhe Portugalisë janë tashmë funksionale në beta.

Aplikacioni i azhurnuar i Hartave ofron pamje më të hollësishme të rrugëve, ndërtesave, parqeve, aeroporteve, qendrave tregtare dhe më shumë, së bashku me navigimin më të shpejtë dhe më të saktë. Hartat e azhurnuara filluan të përhapen në Shtetet e Bashkuara në fund të vitit 2018, pasuar nga Angli e Irlandë në tetor 2020 dhe Kanadë në dhjetor 2020

Pra, është ende një befasi që në vazhdim vendet për të azhurnuar hartat e tyre janë Spanja dhe Portugalia. Nëse tashmë ka një numër të vogël përdoruesish që mund të shijojnë të dhëna të tilla të azhurnuara, nuk do të duhet shumë që pjesa tjetër e përdoruesve të shohin hartat e ridizenjuara.

E vërteta është se sapo provova Hartat dhe nuk kam gjetur ndonjë ndryshim. Aty ku unë jetoj, për shembull, harta 2D është shumë më aktuale sesa ajo 3D, e cila tashmë është e vjetër disa vjet. Kështu që duhet të presim.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.