Apple tashmë ofron raste për iPhone SE duke konfirmuar se ato janë në përputhje me iPhone 5 / 5s

Këllëf IPhone SE

Kush nuk vrapon ... sepse është duke fluturuar. Që prej disa vitesh, Apple ka hyrë në fushën e mbulesave për pajisjet e saj. Ne nuk do të diskutojmë nëse me koston e secilit iPhone që vendos një mbulesë mbi të është gjëja më e keqe që mund të bëjmë estetikisht, por pikërisht për shkak të vlerës së pajisjes, është më e mira që mund të bëjmë.

Disa orë para fillimit të fjalës kryesore, Apple mbylli dyqanin për ta azhurnuar pasi të ishin prezantuar të gjitha lajmet. Brenda pak minutash nga përfundimi i fjalës kryesore, të gjitha produktet e reja ishin tashmë të disponueshme në Apple Store.

Pas lansimit të iPhone SE, Apple gjithashtu ka shtuar dy kuti lëkure të reja të pajtueshme me këtë pajisje, edhe pse për momentin vetëm në dy ngjyra: Nata e Kaltër dhe e Zezë, me një çmim prej 45 eurosh. Ashtu si pjesa tjetër e mbulesave të bëra prej lëkure, këto mbulesa na ofrojnë një mbrojtje dhe cilësi që vështirë se mund ta gjejmë në markat e tjera.

Siç mund ta lexojmë në përshkrim:

Të bëra nga lëkura e nxirë evropiane, këto këllëfë Apple janë një festë për syrin dhe prekjen. Për shkak se janë bërë me porosi për iPhone SE, telefoni juaj do të mbetet tepër i hollë edhe me kutinë e ndezur. Brendësia e butë e mikrofibrave mbron përfundimin e iPhone tuaj. Dhe ngjyra e pjesës së jashtme nuk është një pigment i thjeshtë sipërfaqësor, por përshkon tërë lëkurën.

Në rast se dikush ka ndonjë pyetje në lidhje me dimensionet e iPhone të ri SE dhe pajtueshmërinë e tij të mundshme me modelet iPhone 5 dhe 5s, në pjesën e pajtueshmërisë së mbulesave për iPhone të ri me katër inç, Apple pretendon se ato janë në përputhje të përsosur me iPhone 5 dhe 5s.

Interestingshtë interesante të dimë këtë informacion, pasi nëse kemi një rast të ruajtur nga një prej atyre modeleve dhe planifikojmë të marrim iPhone SE të ri, ne mund t'i përdorim këto mbulesa që nga dita e parë për ta mbajtur iPhone SE të mbrojtur në çdo kohë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.