Apple vazhdon të punojë në karikimin pa tel sipas rrjedhjeve

Galaxy-s7-karikohet shpejt

Shumë përdorues nuk e kuptojnë plotësisht pse Apple po lë pas disa teknologji mjaft të përparuara, njëra prej tyre është karikimi pa tel dhe karikimi i shpejtë. Sidoqoftë, ne shohim se si ata eliminojnë të gjitha portat e MacBook Pro për t'i zvogëluar ato në katër porte USB-C, por ato nuk përfundojnë duke përfshirë karikimin pa tel në pajisjet me iOS. Rrjedhjet në lidhje me punën e Apple nga Energous janë gjithnjë e më konstante. Ky mund të jetë mekanizmi i karikimit që Apple zbaton në iPhone-in e ri, emri i të cilit nuk dihet ende.

Me emrin ne i referohemi spekulimeve se nuk do të ketë edicion "S" të iPhone 7, ne nuk do të shkojmë as te iPhone 8, por që Apple planifikon të lëshojë një pajisje me një dizajn rrënjësisht të ndryshëm nga ai aktual dhe që do të ishte një edicion special që përqendrohet në dhjetë vjetorin e iPhone-it të parë.

Edhe pse Presidenti i Energous ka mohuar me forcë marrëdhënien e tij me Apple, realiteti është se kur lumi tingëllon, uji mbart. Përveç faktit që Apple gjithmonë ka dashur të ruajë shumë sekret në lidhje me teknologjitë e reja që do të zbatojë, pavarësisht nga fakti se shfaqja nuk ka shkuar shumë mirë gjatë viteve të fundit, pasi rrjedhjet e përbërësve dhe dizenjove janë duke qenë brutal

Nga 9to5Mac, ky bashkëpunim midis Apple dhe Energous mund të datojë që nga viti 2014, megjithatë, ata duhet të punojnë shumë pak nga pak, sepse fakti që iPhone 7 nuk përfshin një teknologji të tillë kaq të lehtë për t’u zbatuar dhe kaq të përhapur, nuk bën ndonjë logjikë të mundshme. Ndërkohë, ne do të vazhdojmë të monitorojmë thashethemet që lindin, dhe kjo është që ne nuk do të kemi një Edicion Special iPhone gjatë këtij muaji Mars, megjithëse gjithçka tregon për modelet e reja të iPad.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.