Apple vazhdon të udhëheqë shitjet e orëve inteligjente në tremujorin e tretë të këtij viti

Po çka Apple Watch sukses pa dyshim që jep një tezë mbi tregtinë e industrisë elektronike në shekullin XXI. Wshtë ora inteligjente më e shtrenjtë në treg, e cila ju detyron të keni një iPhone, me një konkurrencë të madhe sa i përket furnizimit të pajisjeve të tjera, dhe ende është lider i shitjeve botërore. Dy bravo, Apple.

Shifrat për tremujorin e tretë të këtij viti janë njohur tashmë, dhe shitjet e Apple Watch në këto tre muaj kanë qenë prej 2.300 milionë. Pothuajse asgjë.

Sipas një raporti të ri nga Hulumtimi i pikës së kundërt, Apple mbetet lider në treg në industrinë e orëve inteligjente, gjithashtu në tremujorin e tretë të këtij viti. Ajo ka rritur pjesën e saj të shitjeve totale globale të orëve të zgjuara me 2 pikë krahasuar me vitin e kaluar.

Apple ka lëshuar orën e saj të parë të zgjuar në mes të nivelit, Apple Watch SE, gjatë tremujorit të përmendur, dhe kjo është vërejtur, pa dyshim. Me një çmim prej 299 Euro, ajo është pritur mirë nga tregu, tregon Counterpoint Research në artikullin e tij.

Apple arrin 2.300 miliardë dollarë

Shitjet e orëve inteligjente

Apple Watch vazhdon të jetë shitësi më i mirë.

"Sa i përket shitjeve, pozicioni i Apple është edhe më i fortë", thotë Sujeong Lim, në artikullin e tij. “Në tremujorin e tretë, ajo arriti 2.300 miliardë dollarë, gati gjysma e shitjeve globale të orëve të zgjuara dhe një 18% rritje krahasuar me të njëjtën periudhë të vitit të kaluar ”.

Ai përfundon duke shkruar se shitjet u rrit me 6% në tremujorin e tretë të vitit 2020 krahasuar me të njëjtën periudhë të vitit të kaluar. Pesë markat kryesore (Apple, Huawei, Samsung, BBK dhe Fitbit) kontribuan më shumë se 66% të dërgesave totale. Dhe Kina ka tejkaluar jashtëzakonisht shumë SHBA-në për t'u bërë lider në treg pas shtatë tremujorëve radhazi, ku shitjet e orëve inteligjente ishin më të përqendruara në SH.B.A. dhe Evropë sesa në vendet Aziatike.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.