Apple vazhdon të zgjerojë hartat e terminaleve të aeroportit në iOS 11

Kushdo që i është dashur të udhëtojë, për biznes ose kënaqësi, dhe të mbërrijë në një aeroport të ri, ka më shumë gjasa të shkojë në hartën e vendndodhjes për të di ku duhet te shkosh për të hipur, ku janë dyqanet, shërbimet ... Për t'u përpjekur të zgjidhim këtë problem të vogël të vendndodhjes dhe të lehtësojmë tranzitin nëpër aeroporte, Apple ka filluar në iOS 11 për të shtuar informacion të plotë në lidhje me brendësinë e të gjithë aeroportit, në mënyrë që ne të drejtpërdrejt nga iPhone-i ynë ku ndodhet porta e konviktit dhe cilat shërbime ose institucione mund të na ndihmojnë të rimëkëmbim pritjen derisa të na duhet të hipim.

Shërbimi Apple Maps e ofroi këtë informacion në betat e para të iOS në aeroportet e Filadelfias dhe San Hoze. Por që prej dy ditësh, informacioni mbi aeroportet është zgjeruar dhe aktualisht na ofron informacion në aeroportet O'Hare International dhe Midway International në Çikago, McCarran International në Las Vegas, Baltimore-Washington International, Miami International, Minneapolis -Sant Paul International, Oakland International dhe Portland International.

Kur bëjmë një kërkim në këto aeroporte, Apple Maps na tregon në formën e një harte të gjitha portat e konviktit për ta bërë më të lehtë për ju të lokalizuar. Kjo gjithashtu na tregon se ku ndodhen kontrollet e sigurisë, sportelet e check-in, zonat për të mbledhur bagazhet, shërbimet publike, dyqanet, restorantet, parkingjet, ashensorët dhe shkallët.

Përveç kësaj, ne gjithashtu mund të kërko sipas emrit të dyqanit, e dini cilat janë menutë e restorantit, ku mund të blejmë kartolina ose të gjejmë një pikë për të karikuar smartphone, tablet ose laptop ... Së shpejti do të vijnë aeroportet e Los Angeles, New York (JFK dhe La Guardia), San Diego, London ( Heathrow dhe Gatwick), Vancouver, Toronto dhe Amsterdam do të jenë në dispozicion përmes Apple Maps.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Alvaro dijo

    Dhe bateria dhe ngrohja e pajisjes asgjë asgjë ... ata vazhdojnë të përparojnë !!! Sa keq që është në drejtim të kundërt.